• Warsztaty Młodego Naukowca

W dniu 12 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się niesamowite warsztaty. Warsztaty Młodego Naukowca to zajęcia, które pobudzają i rozwijają wyobraźnię u dziecka, a także zapoznają go z fascynującym światem chemii i fizyki.

Animatorki zaprezentowały serię ciekawych doświadczeń, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Warsztaty Młodego Naukowca to między innymi czarowanie, szukanie i sprawdzanie. To również mieszanie, przelewanie i zmienianie barwy substancji. Sprawianie, że coś zniknie, a coś nieoczekiwanie się pojawi. Mówiąc krótko: działo się!

• Bal Sławnych Polaków - Duży Samorząd

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Bal Sławnych Polaków.

Organizatorem imprezy był Samorząd Szkolny z opiekunem p. Izabelą Janecką Pani Maria Gościcka. Uczniowie naszej szkoły mogli tego dnia przeprać się za sławnego Polaka. Podczas zabawy został zorganizowany konkurs na najciekawsze i najbardziej pomysłowe stroje, których autorzy zostali nagrodzeni. Bal był też wspaniałą okazją na niesienie bezinteresownej pomocy innym.

• Bal Sławnych Polaków - Mały Samorząd

30 października jak co roku odbył się Bal Sławnych Polaków. Dzieci z klas 0-3 przebrały się za Polki i Polaków, którzy rozsławili nasz kraj na całym świecie i zapisali się na kartach naszej historii. Jednak nie tylko dobra zabawa była ważna, ale też pomoc materialna, którą mogliśmy ofiarować naszym małym przyjaciołom ze schroniska w Milanówku. Udało się zebrać duże opakowania suchej karmy, puszki z mokrą karmą oraz wiele innych smakołyków dla psów i kotów.Mamy nadzieję, że nasze prezenty będą smakować :)Mały Samorząd.RAPORT Z PRZEKAZANIA KARMYPSY:1.Sucha karma: 34 opakowania - 57,25 kg2.Mokra karma: 7 opakowań - 1,2 kg3.Puszki: 17 sztuk - 9,75 kg4.Przysmaki: 15 opakowań KOTY:1.Sucha karma: 10 opakowań - 14,25 kg2.Mokra karma: 16 opakowań - 7,75 kg3.Puszki: 16 sztuk - 6,64 kg

• 11 Listopada 2019

Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy...11 listopada jest dla wszystkich Polaków dniem szczególnym. Wyswobodzeni po 123 latach niewoli ówcześni Polacy wreszcie odetchnęli z ulgą, dając nam- współczesnym- szansę na życie w wolnym, niepodległym kraju. Dla nauczycieli, dyrekcji, uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 Listopada jest to święto podwójnie ważne.W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę tego wydarzenia, co z ogromną pieczołowitością i stosowną powagą uczczono podczas uroczystego apelu przygotowanego przez klasę 6b z wychowawczynią p. Trawińską oraz chór szkolny pod przewodnictwem p. Jerzykiewicz.Społeczność szkolna w odświętnych strojach uczestniczyła w apelu śpiewając pieśni, słuchając wierszy i przemówień (w tym nagrania oryginalnej wypowiedzi Marszałka Józefa Piłsudskiego), które przedstawiali starsi koledzy i koleżanki. Piękna dekoracja nawiązująca do symb

• Spotkanie z pilotem i stewardessą

W dniu 15 października 2019 r. uczniowie klas 8a i 8b spotkali się z pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT oraz stewardessą linii Enter Air. Nasi goście opowiadali na czym polega ich praca, jakie są plusy i minusy wykonywania tego niezwykle trudnego i bardzo odpowiedzialnego zawodu. Pilot zapoznał uczniów z budową samolotu typu embraer, opowiedział o tym jaki zasięg ma taki samolot i ile paliwa musi zabrać. Wyjaśnił, dlaczego w transporcie lotniczym zdarzają się opóźnienia, a także zapoznał uczniów z kilkoma ciekawymi pojęciami; m.in. czym jest slot, briefing oraz zjawisko dekompresji. Stewardessa omówiła zadania, które musi wykonywać na pokładzie samolotu. Zapoznała uczniów z zasadami bezpieczeństwa, a także opowiedziała o tym, jak sprawnie przeprowadza się ewakuację samolotu. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda strój służbowy pilota i stewardessy, jakie są wymogi nawet odnośnie fryzu

• Kawiarenka charytatywna

14 października 2019 roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Kawiarenkę Charytatywną”. Wszyscy zajadali się zakupionymi ciastami, babeczkami i torcikami, zachwalając wspaniałe dekoracje wypieków.

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cel charytatywny, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i wszelką pomoc.

• Dzień Edukacji Narodowej 2019

W poniedziałek 14 października 2019 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 8a pod kierunkiem pani Izabeli Janeckiej przygotowali program artystyczny. Humorystyczne przedstawienie pt. „Nowoczesna bajka o Kopciuszku”. Młodzi aktorzy brawurowo odegrali swoje role prezentując charakterystyczne postaci. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły życzenia.

• Pasowanie na ucznia 2019

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

• Wybory do Samorządu Szkolnego 2019

Dnia 30 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Podczas apelu poprzedzającego głosowanie uczniowie zaprezentowali swoje programy wyborcze a pani Izabela Janecka przypomniała wszystkim zasady głosowania. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Oliwia z klasy 7a.

Niedziela 12.05.2024