Udzielanie pomocy dla Ukrainy-informacje
Zbiór informacji gdzie i jak na terenie Warszawy udzielana jest pomoc dla obywateli Ukrainy.
W języku polskim:
W języku ukraińskim:
Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
Chór szkolny „Fermata”
pod kierunkiem Anny Jerzykiewicz
otrzymał I Nagrodę
w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej
„Gdzie są kwiaty z tamtych lat”
06.12.2021 (online)
Jesienna aktywność uczniów SP 271 im. 11 Listopada.
Uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w zajęciach SKS, zapraszają do jesiennej aktywności.
W filmie przedstawione są propozycje ćwiczeń na listopadowe dni.
Materiał został przygotowany do konkursu #Jesienny warm - up! organizowanego przez społeczność SKS i jej ambasadorkę, Annę Lewandowską.
SZCZEPIENIA przeciwko covid-19
Szanowni Rodzice,
w związku z trwającymi przygotowaniami do szczepień przeciwko COVID - 19 dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat prosimy o zapoznanie się z poniżymi informacjami:
-list władz Warszawy
-link do strony Biura Edukacji
Ołówki dla Afryki-akcja charytatywna
Nowa galeria Ołówki dla Afryki-akcja charytatywna została dodana do albumu fotograficznego
1Nasza szkoła przyłączyła się do akcji prowadzonej przez polską organizację pozarządową non-profit YORGHAS FOUNDATION "Ołówki dla Afryki". Zebrane przybory szkolne przekazaliśmy dla dzieci w Sierra Leone. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do akcji.
Kule do kąpieli - warsztaty
Dnia 16 stycznia w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem uczniowie wykonywali kule do kąpieli, które później zostały pięknie zapakowane i wręczone babciom i dziadkom z okazji ich święta.
Mikołajki
W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu - to Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty.
Stroiki świąteczne
Dnia 12 grudnia wykonywaliśmy w bibliotece stroiki świąteczne. Uczniowie własnoręcznie wyczarowywali piękne, kolorowe stroiki świąteczne przy użyciu gałązek jodły, bombek, korali, cynamonu, suszonych pomarańczy, szyszek oraz wstążek.
Warsztaty tworzenia bombek świątecznych
aDnia 5 grudnia 2019 r. w bibliotece szkolnej wykonywaliśmy bombki świąteczne. Dzieci dowiedziały się jak wygląda proces powstawania bombek choinkowych zapoznały się z metodami zdobienia bombek, a następnie własnoręcznie wyczarowały kolorowe bombki przy użyciu cekinów, brokatu, wstążek oraz pełnej palety barw. Na koniec uczniowie pięknie zapakowali własnoręcznie wykonaną bombkę.
Widowisko „Betlejem polskie”
W dniu 6 grudnia klasy szóste, siódme i ósme przeżyły wspaniałe chwile w siedzibie zespołu „Mazowsze”, gdzie obejrzały widowisko pt. „Betlejem polskie”. Utwór krakowskiego poety powstał w 1904 r., jego premiera we Lwowie, a następnie w Krakowie była wielkim wydarzeniem artystycznym i patriotycznym. Także po upływie ponad stu lat spektakl porusza serca, a jego treści nie straciły swej uniwersalności.
Akcja charytatywna „Podziel się jedzeniem”
Akcja charytatywna „Podziel się jedzeniem” zorganizowana przez uczniów klasy 8b. Długoterminowe produkty spożywcze zaniesione zostały w dn. 29 listopada i 2 grudnia do jadłodzielni na bazar przy Alei Lotników.
Udział w akcji Fundacji Orange Jest Nas Więcej
Uczniowie klas V-VI dołączyli do ogólnopolskiej akcji Fundacji Orange Jest Nas Więcej.Celem akcji jest uwrażliwienie uczniów na coraz częstsze zjawisko jakim jest hejt. Mowa nienawiści w sieci prowadzi do przykrych konsekwencji w życiu realnym: zaniżonego poczucia własnej wartości, autoagresji, a w najgorszym przypadku do myśli samobójczych.Uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagrożeniami, które mogą napotkać w sieci. Nauczyciele przekazują wiedzę dotyczącą przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online oraz jak radzić sobie z problemem hejtu.
Warsztaty geologiczne
Dnia 18 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty geologiczne dla klas 3-8.
Warsztaty mają na celu naukę poprzez zabawę. Lekcja bądź każde inne zajęcia już nie muszą być oparte tylko na wiedzy z książek. Na zajęciach geologicznych uczniowie mogą obejrzeć, dotknąć a przede wszystkim dowiedzieć się:
Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy - prokurator
W ramach doradztwa zawodowego czyli świadomego wyboru zawodu klasy 8a i 8b spotkały się z przedstawicielem wymiaru sprawiedliwości – panią prokurator. Mama jednego z naszych kolegów opowiadała nam, jaką trzeba odbyć edukację aby zostać prokuratorem. Dowiedzieliśmy się też, na czym polega praca prokuratora. To spotkanie uświadomiło nam jak ciężka i odpowiedzialna a zarazem potrzebna jest to profesja.
Godziny dzwonków
Niedziela 27.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 584966