• Kule do kąpieli - warsztaty

Dnia 16 stycznia w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem uczniowie wykonywali kule do kąpieli, które później zostały pięknie zapakowane i wręczone babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Stroiki świąteczne

Dnia 12 grudnia wykonywaliśmy w bibliotece stroiki świąteczne. Uczniowie własnoręcznie wyczarowywali  piękne, kolorowe stroiki świąteczne przy użyciu gałązek jodły, bombek, korali, cynamonu, suszonych pomarańczy, szyszek oraz wstążek.

Warsztaty tworzenia bombek świątecznych

Dnia 5 grudnia 2019 r. w bibliotece szkolnej wykonywaliśmy bombki świąteczne. Dzieci dowiedziały się jak wygląda proces powstawania bombek choinkowych zapoznały się z metodami zdobienia bombek, a następnie własnoręcznie wyczarowały kolorowe bombki przy użyciu cekinów, brokatu, wstążek oraz pełnej palety barw. Na koniec  uczniowie pięknie zapakowali własnoręcznie wykonaną bombkę.

Warsztaty geologiczne

Dnia 18 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty geologiczne dla klas 3-8.

Warsztaty mają na celu naukę poprzez zabawę. Lekcja bądź każde inne zajęcia już nie muszą być oparte tylko na wiedzy z książek. Na zajęciach geologicznych uczniowie mogą obejrzeć, dotknąć a przede wszystkim dowiedzieć się:

co to jest kamień?

dlaczego kamień jest twardy?

dlaczego mucha śpi w bursztynie?

dlaczego na pustyni jest dużo piasku?

czemu w kamieniach są muszelki?

Warsztaty Młodego Naukowca

W dniu 12 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się niesamowite warsztaty. Warsztaty Młodego Naukowca to zajęcia, które pobudzają i rozwijają wyobraźnię u dziecka, a także zapoznają go z fascynującym światem chemii i fizyki.

Animatorki zaprezentowały serię ciekawych doświadczeń, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Warsztaty Młodego Naukowca to między innymi czarowanie, szukanie i sprawdzanie. To również mieszanie, przelewanie i zmienianie barwy substancji. Sprawianie, że coś zniknie, a coś nieoczekiwanie się pojawi. Mówiąc krótko: działo się!