• Warsztaty Świąteczne

    W Mikołajki odbyły się warsztaty świąteczne podcza których uczniowie wykonywali bombki i stroiki.

    Galeria zdjęć-bombki

    Galeria zdjęć-stroiki


    Warsztaty Młodego Przyrodnika

    Warsztaty Młodego Przyrodnika odbyły się 25.10. podczas których klasy 5b, 6a, 8b wykonały tzw.Las w szkle.

    Galeria zdjęć


    Warsztaty Młodego Naukowca

    Kolejne warsztaty Młodego Naukowca odbyły się 7.12. podczas których klasa 1c robiła slime, a 9.12.dzieciaki robiły pachnące kule kąpielowe.

    Galeria zdjęć-slime

    Galeria zdjęć-kule


    Warsztaty Młodego Naukowca

    25.10. w naszej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty Młodego Naukowca podczas których klasa 3c farbowała koszulki. Kolejne farbowanie koszulek odbyło się 7.12., tym razem z zadaniem zmierzyli się uczniowie klasy 7a.

    Galeria zdjęć


    Warsztaty Młodego Naukowca

    W dniach 19.10 i 21.10 w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty Młodego Naukowca, część 1 i 2. W zajęciach udział brały klasy od 1 do 8.  Były to interaktywne warsztaty, które pobudzają i rozwijają wyobraźnie u dziecka, a także zapoznają go z fascynującym światem chemii i fizyki. Podczas warsztatów zaprezentowana została seria ciekawych doświadczeń, które były omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Warsztaty Młodego Naukowca to między innymi czarowanie, szukanie i sprawdzanie. To mieszanie, przelewanie i zmienianie barwy substancji. Sprawianie, że coś zniknie, a coś nieoczekiwanie się pojawi.

    Galeria zdjęć


    Spotkania autorskie

    Dnia 15.10 b. r. w bibliotece szkolnej odbyły się dwa spotkania autorskie z panem Marcinem Koziołem, autorem wielu książek dla dzieci oraz zapalonym podróżnikiem i miłośnikiem koni.

    W pierwszym spotkaniu uczestniczyły klasy: 0a, 1a i 2b i była to multimedialna lekcja wypełniona ciekawą i zabawną narracją autora, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami.  Punkt wyjścia i tło edukacyjnego spotkania autorskiego stanowiła książka „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”.

    Mowa była o różnych zwierzętach. Ale najwięcej o wombatach, bo główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. O podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”).

    A także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”.

    Po spotkaniu wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe autografy, a także mieli możliwość zakupu książek autora.

    Kolejne spotkanie przeznaczone było dla klas starszych, a udział wzięli w nim uczniowie klas 5a i 5b.

    Było to Spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów”, wypełnione wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami, uzupełniona o doświadczenie naukowe z uczniami – każdy mógł zostać „władcą piorunów”.

    Niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów i elektryzująca nauka! Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci, wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Współczesna akcja serii łączy się z odtworzonymi na podstawie źródeł biograficznych nadzwyczajnymi, ale prawdziwymi wydarzeniami z życia historycznych postaci.
    Po spotkaniu wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe autografy, a także mieli możliwość zakupu książek autora.

    Galeria zdjęć


    Kule do kąpieli - warsztaty

    Dnia 16 stycznia w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem uczniowie wykonywali kule do kąpieli, które później zostały pięknie zapakowane i wręczone babciom i dziadkom z okazji ich święta. 

    Galeria zdjęć 


    Stroiki świąteczne

    Dnia 12 grudnia wykonywaliśmy w bibliotece stroiki świąteczne. Uczniowie własnoręcznie wyczarowywali  piękne, kolorowe stroiki świąteczne przy użyciu gałązek jodły, bombek, korali, cynamonu, suszonych pomarańczy, szyszek oraz wstążek.

    Galeria zdjęć


    Warsztaty tworzenia bombek świątecznych

    Dnia 5 grudnia 2019 r. w bibliotece szkolnej wykonywaliśmy bombki świąteczne. Dzieci dowiedziały się jak wygląda proces powstawania bombek choinkowych zapoznały się z metodami zdobienia bombek, a następnie własnoręcznie wyczarowały kolorowe bombki przy użyciu cekinów, brokatu, wstążek oraz pełnej palety barw. Na koniec  uczniowie pięknie zapakowali własnoręcznie wykonaną bombkę.

    Galeria zdjęć


    Warsztaty geologiczne

    Dnia 18 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty geologiczne dla klas 3-8.

    Warsztaty mają na celu naukę poprzez zabawę. Lekcja bądź każde inne zajęcia już nie muszą być oparte tylko na wiedzy z książek. Na zajęciach geologicznych uczniowie mogą obejrzeć, dotknąć a przede wszystkim dowiedzieć się:

    co to jest kamień?   

    dlaczego kamień jest twardy? 

    dlaczego mucha śpi w bursztynie?   

    dlaczego na pustyni jest dużo piasku? 

    czemu w kamieniach są muszelki?

    Galeria zdjęć


    Warsztaty Młodego Naukowca

    W dniu 12 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się niesamowite warsztaty. Warsztaty Młodego Naukowca to zajęcia, które pobudzają i rozwijają wyobraźnię u dziecka, a także zapoznają go z fascynującym światem chemii i fizyki.

    Animatorki zaprezentowały serię ciekawych doświadczeń, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Warsztaty Młodego Naukowca to między innymi czarowanie, szukanie i sprawdzanie. To również mieszanie, przelewanie i zmienianie barwy substancji. Sprawianie, że coś zniknie, a coś nieoczekiwanie się pojawi. Mówiąc krótko: działo się!

    Galeria zdjęć