• REGULAMIN "SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA" SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 271 W WARSZAWIE

1. Każdy ma prawo do szczęścia.

2. „Szczęśliwy numerek” – to losowany każdego dnia numer z dziennika.

3. Losowany jest jeden numerek dla całej szkoły i odbywa się poprzez dziennik elektroniczny Librus.

4. „Szczęśliwy numerek” losowany jest każdego poprzedzającego dnia o godzinie 18:00 i widoczny jest na szkolnej stronie dziennika elektronicznego Librus.

5. „Szczęśliwy numerek” posiada osoba, której numer z dziennika odpowiada wylosowanemu.

6. „Szczęśliwy numerek” zwalnia ucznia z pisania kartkówek, odpowiedzi ustnej, konieczności posiadania pracy domowej. Sytuacja ta nie obowiązuje, gdy uczeń sam wyrazi chęć do wzięcia udziału w wyżej wymienionych formach oceny i zajęć.

7. Wylosowany numerek nie zwalnia z pisania zapowiedzianych testów, sprawdzianów i klasówek.

8. „Szczęśliwy numerek” nie chroni od negatywnej uwagi z zachowania i nie upoważnia do łamania regulaminu szkoły i powszechnie obowiązujących norm zachowania społecznego.

9. Przywilej „Szczęśliwego numerka” wygasa wraz z zakończeniem przez ucznia zajęć lekcyjnych w danym dniu.

10.Nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą lub dyrektorem szkoły może zawiesić udział ucznia w „Szczęśliwym numerku” ze względu na nieodpowiednie zachowanie przed, po, lub w trakcie zajęć lekcyjnych.

11.Szczęśliwy numerek nie zwalnia z obowiązku posiadania stroju na w-f i basen i wykonania zadań domowych zadanych na następną lekcję.

12.Szczęśliwy numerek obowiązuje od listopada 2023 r. aż do odwołania.