Części mowy
Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5b wykazali się znajomością odmiennych części mowy.
Wskazywali w zdaniu rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki i przysłówki, określali formy gramatyczne.
Do zajęć wykorzystano wydruki 3D.1
Rodzaje literackie
Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 7b wykazali się znajomością cech charakterystycznych dla poszczególnych rodzajów literackich. Rozróżniali gatunki epiki, liryki i dramatu, przypisywali tekst do odpowiedniego rodzaju, wskazywali cechy gatunkowe utworów literackich. Do zajęć wykorzystano wydruki 3D.
Zabawy językiem polskim
Zbliża się koniec roku szkolnego. To czas na powtórki i podsumowania. Podczas dzisiejszych zajęć języka polskiego klasa IV b pracowała w zespołach. Do przygotowania zadań wykorzystane zostały pomoce dydaktyczne wykonane na drukarce 3D. Dzieci rozpoznawały części mowy, rzucając kostką 3D, tworzyły krótkie historyjki z wykorzystaniem wylosowanych wyrazów i rozpoznawały emocje.
W tajemniczym ogrodzie
Uczniowie klasy 5c po omówieniu powieści Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród przystąpili do pacy w zespołach nad projektem Mój tajemniczy ogród. Każda grupa stworzyć miała makietę swojego wymarzonego ogrodu. Dzieci wykorzystały różne materiały, m.in. kolorowe papiery, bibułę, plastelinę, włóczkę, kamyki, szyszki... Niewątpliwą atrakcją była możliwość wydrukowania kwiatów, motyli i innych elementów ogrodu na drukarce 3D.
To właśnie on wskazał wejście do tajemniczego ogrodu - opis ptaszka.
Gdyby nie mały ptaszek, który wskazał Mery wejście do tajemniczego ogrodu, miejsc to nigdy nie powróciłoby do życia. Na dzisiejszej lekcji opisywaliśmy wygląd gila. Uczniowie klasy 5c wysłuchali nagrania ze śpiewem tego ptaszka, następnie, wykorzystując modele 3D znajdujące się w programie Corinth3D, obejrzeli dokładnie ptaka oraz zapoznały się z informacjami dotyczącymi wielkości i występowania gila zwyczajnego. Następnie przypomnieliśmy sobie elementy opisu i zebraliśmy odpowiednie słownictwo. Kolejnym etapem był opis motyla.
Spójrz, jaki piękny motyl ! - doskonalimy umiejętność opisu.
Uczniowie klasy 4b, wykorzystując modele 3D znajdujące się w programie Corinth3D, obejrzeli dokładnie motyla oraz zapoznały się z informacjami dotyczącymi wielkości i występowania rusałki pokrzywnika. Następnie przypomnieliśmy sobie elementy opisu i zebraliśmy odpowiednie słownictwo. Kolejnym etapem był opis motyla. Po wykonaniu tego zadania każdy wykonał swojego motyla odrysowując wzór wykonany na drukarce 3D.
Gramatyka nie musi być nudna!
Uczniowie klasy III c ćwiczyli tworzenie zdań pozytywnych i negatywnych w języku angielskim podczas zabawy z kostką edukacyjną. Na jednej kostce wypisane były zwierzęta a na drugiej ich pożywienie. Zadaniem uczniów było rzucenie kostką i ułożenie zdania pozytywnego lub negatywnego np. Giraffes eat grass./ Lions don’t eat leaves. Pisanie zdań okazało się świetną zabawa!
Mata do kodowania
Uczniowie klasy II a wykorzystali matę do kodowania zakupioną w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” podczas lekcji języka angielskiego. Aby poznać nazwy środków transportu uczniowie musieli rozszyfrować kody. Uczniowie pracowali w dużym skupieniu i świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Wszystkim uczniom bardzo spodobał się taki sposób prezentacji nowego słownictwa.
Cudowna lampa Alladyna
Cudowna lampa Alladyna Uczniowie klas 6 uczestniczyli w lekcji, na której powtarzaliśmy umiejętności redagowania zaproszenia. Na zajęcia zaprosiliśmy pania Basię - bibliotekarkę w naszej szkole, która zaprezentowała nam rodzaje książek. Mogliśmy obejrzeć jeden tytuł w kilku odsłonach. Lekcja zakończyła się samodzielną pracą uczniów, którzy mieli wykonać zaproszenie. Najciekawszym elementem zajęć było wykonanie przez uczniów obrazka lampy Alladyna z wykorzystaniem kształtów. Uczniowie wzorowali się modelem 3D wydrukowanym na naszej drukarce.
Lekcja o kosmosie
Klasa 3c na zajęciach o kosmosie oglądała planety korzystając z programu Corinth3D.
„Play and Say”
W dniu 8 czerwca uczniowie klasy 4C grupa 1 na lekcji języka angielskiego grali w grę zatytułowaną „Play and Say” używając kostki z nazwami kolorów wykonanej techniką 3D. Uczniowie byli podzielenia na 3 grupy czteroosobowe. Każda grupa losowała przydzieloną nazwę koloru oraz kategorie poznanego wcześniej słownictwa.
Kostka 3D na języku angielskim
W dniu 8 czerwca uczniowie klasy 4A grupa 1 na lekcji języka angielskiego używali kostki z nazwami jedzenia wykonanej techniką 3D grając w grę „Throw the dice and tell what do you usually put on (pizza, pasta, sandwich, hamburger)”. Uczniowie w 3 grupach mieli możliwość zdobycia punktów za napisanie wszystkich składników potrzebnych do wykonania danej potrawy w czasie 10 minut. Następnie rzucając kostką zmieniali nazwę potrawy i ponownie rozpoczynali rywalizacje.
"What were you doing yesterday..."
W dniu 12 czerwca uczniowie klasy 7B na lekcji języka angielskiego zatytułowanej „What were you doing yesterday at (7:45 AM, 6:30 AM, 12:50 PM, 3:25 PM, 10:00 PM, 7:15 PM)”. Uczniowie w trzech grupach w ramach powtórzenia ćwiczyli czas Past Continuous używając zdań pytających oraz oznajmujących. W czasie lekcji uczniowie mieli okazje użyć godzinowej kostki do gry wykonanej techniką 3D. Za każde prawidłowo zadane pytanie oraz odpowiedź otrzymywali plusy za aktywność na lekcji.
Czynności dnia codziennego oraz przysłówków częstotliwości
W dniu 13 czerwca uczniowie klasy 4B na lekcji języka angielskiego ćwiczyli zdania opisujące czynności dnia codziennego (daily rutines) oraz przysłówków częstotliwości (always, often, usually, sometimes, never, seldom), używając godzinowej kostki do gry wykonanej techniką 3D. W drugiej części lekcji uczniowie mieli za zadanie mimicznie pokazać daną czynność, określić jak często ją wykonują, wskazując na kartę z nazwą przysłówka. Reszta klasy zgadywała jaka to czynność.
Początki z programowaniem
Uczennica uczyła się programowania przy czym świetnie się bawiła. Planowała trasy, które musiał pokonać robot. Uważnie obserwowała , czy robot dotrze drogą którą chciała mu pokazać.
Rozwijanie wyobraźni przestrzennej.
Uczennica na zajęciach rewalidacyjnych układała i budowała konstrukcje z klocków Geolegs. Poprzez zabawę usprawniała i stymulowała motorykę małą. Zajęcia dostarczały wrażeń dotykowych oraz poznała dzięki nim różne kształty. Uczennica tworzyła własne projekty, jak również tworzyła figury zgodnie z instrukcją.
Poznajemy czym jest mikroskopowanie.
Uczeń miał możliwość zapoznać się na zajęciach z urządzeniem takim jak mikroskop cyfrowy. Mógł poznać jego budowę oraz zasady pracy z mikroskopem. Na lekcjach poznał strukturę rośliny niewidoczną gołym okiem.
Moje uczucia i emocje” – kształtowanie postaw społecznych
Uczniowie na zajęciach rewalidacyjnych uczyli się identyfikować emocje: radość, smutek, złość, strach, zdziwienie wykorzystując buźki z emocjami wydrukowane na drukarce 3D. Dopasowywali buźki do obrazków oraz nazywali emocje.
Zajęcia wspierania uzdolnień w klasach pierwszych
Zajęcia wspierania uzdolnień w klasach pierwszych z użyciem kostki ( dwie jednostki lekcyjne).
Tematem zajęć była Morska, piracka wyprawa.
Podczas zajęć uczniowie utrwalali pirackie piosenki, poznali instrument perkusyjny -burza,
na wyspie piratów grali na bębnach, tańczyli taniec piracki, tworzyli prace plastyczne.
Szczęścia szukaj blisko siebie, bo ono jest w drobnych, codziennych radościach…
Klasa 3a na zajęciach etyki poruszyła temat szczęścia. Miedzy innymi rozmawialiśmy na temat symboli szczęścia. Czterolistna koniczyna- to ona stała się głównym elementem pracy plastycznej. Do działań twórczych wykorzystaliśmy wydruki 3D- czterolistnej koniczyny i techniką frottage powstały piękne, różnorodne prace.
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 584802