Klasa II b podczas zajęć utrwalała pojęcie rzeczownika. Uczniowie wykorzystali kostkę wydrukowaną na drukarce 3 D. Dzieci rzucały kostką i podawały nazwy wylosowane na kostce. Praca odbywała się indywidualnie i grupowo.
Klub Pożeraczy Książek
05.10.2023Wstąp do Klubu Pożeraczy Książek i przyjmuj wyzwania czytelnicze! Październik to nie tylko Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, lecz również Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Ponadto 4 października przypadał Światowy Dzień Zwierząt.
W związku z tym wyzwaniem na październik jest przeczytanie pięciu książęk o zwierzętach. Zapraszamy!
Dzień Chłopada w naszej szkole
05.10.2023Dzień Chłopaka to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce
30 września.W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.
Jest to święto coraz bardziej popularne. Dzięki niemu dziewczęta SP 271 zyskały pretekst do okazania swojej sympatii chłopcom, wszyscy zostali poczęstowani słodkościami.
Dziewczęta również miały okazję wybrać najsympatyczniejszych chłopców w naszej szkole.
W tych wyborach największą ilość głosów zdobyło czterech chłopców
z klas czwartych.
Kongres WF z AWF
15.11.202314 września nasza szkoła uczestniczyła w Kongresie WF z AWF.
Reprezentacja szkolna miała możliwość uczestnictwa w różnych formach aktywności.
3
Dzień Chłopaka w Airo
05.10.2023Z okazji Dnia Chłopaka klasa 6c pod opieką p. Agnieszki Lindenau świetnie się bawiła w Parku Trampolin Airo.
W poszukiwaniu nowych lądów
02.10.2023Na lekcjach informatyki uczniowie klas czwartych dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości mogli sami nacieszyć się wirtualnym światem. Dzięki okularom VR uczniowie mogli obejrzeć statek handlowy, który był używany w Rzymie do transportu towarów. Po obejrzeniu obiektu z każdej strony uczniowie sami rysowali taki statek w programie Paint, poznając narzędzia takie jak krzywa, linia, wypełnienie. Przypomnieliśmy sobie skróty klawiszowe oraz doskonaliliśmy precyzję i dokładność. Zajęcia zachwyciły uczniów, powstały piękne prace. Okulary VR to niesamowite narzędzie interaktywne, dzięki któremu nauka w naszej szkole będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także bardziej efektywna.
9
Jak zbudowana jest nasza planeta? Budowa wnętrza Ziemi.
02.10.2023Uczniowie klas piątych na zajęciach informatyki poznawali możliwości aplikacji Corinth oraz znajdujących się w niej modeli 3D. Dzięki nim mogliśmy efektywnie zilustrować temat i sprawić by lekcje były ciekawsze i atrakcyjniejsze. Na zajęciach uczniowie oglądali model 3D naszej planety oraz przekrój poprzeczny Ziemi. Następnie każdy uczeń samodzielnie wykonał taki schemat w programie PowerPoint. Uczniowie ćwiczyli umiejętności wstawiania, modyfikowanie i formatowania kształtów. Powstały bardzo ciekawe prace, dzięki której połączyliśmy naukę, zabawę i nowoczesność.
10
Co w ulu bzyczy… czyli co powinniśmy wiedzieć o pszczołach – słodka lekcja informatyki
19.09.2023„Co trzecią łyżkę jedzenia zawdzięczamy pszczołom.” – mówi szef Polskiego Związku Pszczelarskiego. „Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt…….” – te słowa padły już na początku XX wieku. Jak bardzo potrzebujemy pszczół i ile im zawdzięczamy nie trzeba nikomu przypominać. Na lekcji informatyki uczniowie wykorzystując program Corinth3D mogli obejrzeć model 3d pszczoły oraz poznać anatomię owada. Następnie każdy uczeń stworzył własną broszurę promującą miód. Powstały bardzo ciekawe i kolorowe prace.
6
Odkrywamy Dubaj na odległość – niezwykłe zakątki tego miasta
19.09.2023Podczas lekcji informatyki uczniowie klas 6 mieli okazję przenieść się do najpiękniejszych zakątków miasta Dubaj, a to wszystko dzięki wykorzystaniu okularów VR. Uczniowie przenosząc się w wirtualny świat mogli zwiedzić najciekawsze zakątki miasta. Następnie uczniowie, wykorzystując program PowerPoint tworzyli własny przewodnik po Dubaju. Poznali zasady tworzenia prezentacji, formatowania slajdów, wstawiania pól tekstowych oraz obrazów.
5
Laboratoria Przyszłości
21.06.2023Podsumowanie pracy w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" w roku szkolnym 2022/2023. Zapraszamy do obejrzenia filmu.
Bal ósmoklasistów 2023
22.06.202316 czerwca 2023 r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 271 uczestniczyli w swoim pierwszym prawdziwym balu.
Karta Ucznia w roku szkolnym 2023/2024
01.06.2023ZTM rozpoczyna proces wydawania Kart Ucznia pierwszoklasistom
oraz wymianę tych, które tracą ważność 30 września br.Wyrobić nową lub przedłużyć już posiadaną Kartę Ucznia można na kilka sposobów podanych poniżej.
- Poprzez elektroniczny Punkt Obsługi Pasażerów (e-POP).
Wejdź na stronę https://e-pop.wtp.waw.pl/ i wypełnij wniosek o Kartę Ucznia. Przygotuj dane dziecka* oraz jego zdjęcie.
Jako sposób odbioru Karty możesz wskazać dowolny stacjonarny POP lub wybrać wysyłkę karty na wskazany we wniosku adres zamieszkania. Wybierając opcję wysyłki na wskazany adres podczas wypełniania wniosku, musisz wybrać termin spotkania online
z pracownikiem ZTM. Spotkanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji MS Teams.Na spotkanie online przygotuj:
- ważną legitymację szkolną z wpisanym numerem PESEL i adresem zamieszkania,
a w przypadku braku legitymacji z powyższymi danymi zaświadczenie wydane przez placówkę, zawierające:- adres zamieszkania ucznia,
- informację o uczęszczaniu dziecka do szkoły w określonym roku szkolnym,
- numer PESEL,
- dokument potwierdzający tożsamość dziecka, a w przypadku uczniów obcokrajowców, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego tożsamość, należy okazać dokument potwierdzający nadanie numeru PESEL.
Wyrobiona Karta Ucznia będzie wysłana na wskazany we wniosku adres zamieszkania
za pośrednictwem operatora Poczta Polska.Wybierając odbiór karty w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów, po zaakceptowaniu wniosku przez pracownika ZTM, otrzymasz maila z informacją, że wniosek został przyjęty
i należy udać się do dowolnego POP w celu odbioru Karty.Kartę Ucznia w POP otrzymasz od razu, po pozytywnej weryfikacji danych przez pracownika Punktu. Należy mieć ze sobą te same dokumenty, które zostały wymienione powyżej przy spotkaniu online.
- Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń.
Potrzebne dokumenty:
- numer obecnej Karty Ucznia (nie dotyczy pierwszoklasistów),
- zdjęcie* dziecka.
Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie jego złożenia,
a później informację o jego rozpatrzeniu.Nową Kartę Ucznia odbierzesz w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.
3. Bezpośrednio w Punkcie Obsługi Pasażerów.
Potrzebne dokumenty:
- ważna legitymacja szkolna z wpisanym numerem PESEL i adresem zamieszkania, a w przypadku braku legitymacji z powyższymi danymi zaświadczenie wydane przez placówkę, zawierające:
- adres zamieszkania ucznia,
- informację o uczęszczaniu dziecka do szkoły w określonym roku szkolnym,
- numer PESEL,
- dokument potwierdzający tożsamość dziecka, a w przypadku uczniów obcokrajowców, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego tożsamość, należy okazać dokument potwierdzający nadanie numeru PESEL,
- zdjęcie* dziecka w formie elektronicznej lub papierowej.
- Składając wniosek papierowy bezpośrednio w szkole.
Potrzebne dokumenty:
- wypełniony wniosek (druk wniosku otrzymasz w szkole),
- zdjęcie* dziecka w formie papierowej.
Hej, żeglujże żeglarzu!
17.06.2023Okręt, żaglówka i foka wydrukowane na drukarce 3D bły bohaterami morskich opowieści stworzonych przez uczniów klasy 3b i 3c. Dzieci przygotowały plastyczną scenografię: rysowały i malowały pejzaż nadmorski, wycinały fale. Okręt i żaglówka mogły wypłynąć na otwarte morze.
2
Podróże Ananasa
17.06.2023Wydrukowany na drukarce 3D ananas posłużył jako motyw do stworzenia przez uczniów klasy 4c niesamowitych kolaży. Bohaterem prac był ananas, który miał odbyć niezwykłą przygodę. Ta właśnie przygoda z sali lekcyjnej przeniosła całą klasę nad morze J gdzie dokańczaliśmy prace i w malowniczych ololicznościach przyrody zrobiliśmy sesję zdjęciową Ananasów z 4c
4
Kolorowa łąka - laurki z okazji Dnia Matki
17.06.2023Uczniowie klasy 2a,b i c wykonali laurki dla swoich mam. Motywem przewodnim były motyle oraz róże wydrukowane na drukarce 3D. Podczas zajęć powstały bardzo barwne prace, nowe, egzotyczne gatunki motyli fruwały nad kwiatową łąką. Technika papieroplastyki (nacięcie i wygięcie skrzydeł) stworzyła dodatkowy efekt – trzepotanie skrzydeł.
Gra w Menory na lekcji muzyki
17.06.2023Podczas lekcji, w klasach szóstych, dotyczącej utrwalania zagadnień i pojęć muzycznych poznanych w ciągu roku szkolnego uczniowie grali w Memory. Kostki do gry zostały umieszczone na planszy do kodowania. Uczniowie siedzieli w kręgu, każdy z nich aktywnie uczestniczył w odkrywaniu par np.: renesans, Bach, trąbka, polifonia… .
Muzyczne podróże Mozarta
17.06.2023Podczas lekcji aktywnego słuchania muzyki poznawaliśmy Marsza tureckiego W. A. Mozarta.
Do zajęć została wykorzystane elementy 3D- muszla, róże, liść. Wymienione wydruki posłużyły do rytmiczno- melodycznego opracowania utworu. Uczniowie wskazywali na poszczególne elementy 3D zgodnie z przebiegiem Marsza tureckiego. Partyturę sporządzoną z ilustracji 3D do Marsza tureckiego mieliśmy także wyświetloną na tablicy z rzutnika. Uczniowie z pomocą wskaźnika dyrygowali śpiewem .
Piszemy przepisy po angielsku
17.06.2023W klasie 5a na lekcji języka angielskiego uczniowie mieli za zadanie napisać przepis na potrawę w języku angielskim. Każdy z nich za pomocą kostki wyrzucał potrawę, której przygotowaniem miał się zająć.
Świat w przyszłości
17.06.2023Klasa 6a miała za zadanie przygotować plakat z opisem świata w przyszłości. Uczniowie tworzyli zdania w czasie przyszłym a inspirację czerpali z trójwymiarowego świata, który mogli podziwiać na okularach.
Uczniowie klasy I a uwielbiają śpiewać po angielsku!
17.06.2023Uczniowie klasy I a uwielbiają śpiewać po angielsku! Dzięki kamerze zakupionej w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” mogliśmy uwiecznić ich występ. Uczniowie zaśpiewali piosenkę „How many fingers?”.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.