Wstęp do programowania
Klasa 3c na zajęciach z informatyki miała nietypowego gościa Robota(Laboratorium Przyszłości), który wprowadził uczniów w podstawy programowania. Zabawki edukacyjne zawierają podstawy programowania, wspierają również rozwój dzieci i młodzieży w nauce przedmiotów ścisłych. Rozwijają kompetencje przyszłości takie jak: kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów czy współpracy w grupie.
Duże liczby- na wesoło!
Klasa 3a poznawała duże liczby (większe od 1000). Za pomocą kolorowych kostek(LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI) wyrzucali cyfry a następnie układali największe i najmniejsze możliwe liczby. Trenowali zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych.
Zabawa z robotem
Zabawa z robotem 1c Tego dnia była super zabawa. Dzieci złożyły planszę. Zapoznały się z instrukcją obsługi robota i zaczęła się zabawa . Dzieci musiały zaprogramować drogę robota utrwalając pojęcia: w prawo, w lewo, w przód , w tył, itp.. Większość dzieci poprawnie wykonało zadanie ,a na pewno wszystkie dobrze się bawiły.
Motyle na łące
Motyle na łące 1c Dzieci opowiadały historyjkę obrazkową o motylku. Potem obejrzały motyla, jego budowę w programie Corinth 3D. Następnie dzieci wykorzystały modele motyli wydrukowane w drukarce 3D. Odrysowywały kształty i wycinały z kolorowego papieru. Potem naklejały na zieloną kartkę. Powstała piękna dekoracja klasy i dzieci dużo przy tym się nauczyły. Na zakończenie oglądały inne owady, które można spotkać na łące.
Zabawy z długopisem 3D
Zabawy z długopisem 3D klasy 1c Uczniowie zapoznali się na lekcji z długopisem 3D. Zaprojektowali obrazki i uczyli się używać długopisu. Pomysły były ciekawe i twórcze, dzieci zafascynowane. Już nie mogą się doczekać kolejnej lekcji z długopisem.
2
Patyczki konstrukcyjne
Patyczki konstrukcyjne 1c Uczniowie klasy 1c na lekcji wykorzystali patyczki konstrukcyjne, z których budowali figury geometryczne. W ten sposób utrwalili poznane pojęcia. Potem wymyślali własne geometryczne kompozycje. Bawili się przy tym bardzo dobrze i prześcigali się w pomysłach .
7
Diagramy
Informację z diagramów kołowych i słupkowych uczniowie klasy 7b już potrafią odczytywać. A gdyby tak samemu stworzyć własny diagram. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie zbierali informację o swoim zespole klasowym. Następnie przedstawiali je w postaci diagramów. Uczniowie wykonali wiele ciekawych diagramów. Podczas zajęć wykorzystano materiały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Jak wyglądałyby figury przestrzenne gdyby były płaskie?
Jak wyglądałyby figury przestrzenne gdyby były płaskie? Na to pytanie odpowiadali uczniowie klasy 6a. Na zajęciach sprawdzali ile różnych siatek może mieć sześcian. Obliczali pole powierzchni różnych brył przestrzennych, czyli sprawdzali ile materiału jest potrzebne by skonstruować dana bryłę. Na zajęciach wykorzystano bryły Folding Geometria Shapes zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości
Gry historyczne
13 czerwca uczniowie z klasy 8b mieli przyjemność uczestniczyć w Lekcji Nauka poprzez zabawę. Gry historyczne. Lekcja odbyła się w ramach projektu Laboratoria Przyszłości Młodzież do dyspozycji miała kostkę trójwymiarową kostkę do gry z wydrukowanymi datami wydarzeń historycznych. Zadaniem uczniów było rzucić kostką odczytać wylosowaną datę i zapisać na tablicy co w danym roku miało miejsce. Zajęcia były doskonałą formą powtórzenia wiadomości z lekcji historii w toku nauki w szkole podstawowej.
Znane miejsca w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych
Na zajęciach z grupą dzieci uczęszczających na język angielski z klasy 5c, wykorzystałam długopisy 3D.
Dzieci w czasie lekcji obrysowywały znane miejsca znajdujące się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, następnie omawiały jakie miejsce rysuje i gdzie ono się znajduje.
Dzieci bardzo starannie wykonywały swoje prace i bardzo sumiennie opowiadały o znanych miejscach.
Wycieczka do Londynu
Klasa 5a wybrała się na wycieczkę do Londynu. Grupy otrzymały okulary, dzięki którym mogły obejrzeć popularne miejsca i zabytki Londynu. Po zapoznaniu się z materiałem każda grupa miała do napisania pocztówkę z Londynu.
9
Ułamki zwykłe
Dzięki drukarce 3d oraz długopisom 3d uczniowie klasy 4b mogli dowiedzieć się co to jest ułamek zwykły oraz zapoznać sie z ich własnościami.
14
Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową
Na zajęciach terapii pedagogicznej uczniowie klas drugich doskonalili następujące umiejętności: rozwinęli wyobraźnię przestrzenną, wzmocnili motorykę dłoni, dostosowania napięcia mięśni do wykonywanej pracy, usprawnili pamięć i percepcję wzrokową. Do zajęć wykorzystano patyczki konstrukcyjne.
Projektujmy okładkę oraz poznajemy budowę książki
Klasy 5 uczestniczyły w ciekawej lekcji biblioteczno-informatycznej. Uczniowie korzystali z okularów VR, na których oglądali różne książki. Na zajęciach pani Basia-bibliotekarka omówiła budowę książki, pokazała różne rodzaje książek, omówiła elementy okładki, karty przedtytułowej, kartę tytułową. Następnie uczniowie samodzielnie zaprojektowali okładkę książki doskonaląc umiejętności formatowania tekstu, dodawania koloru strony, dodawania obramowania, wstawiania obrazów.
Drama na lekcji języka angielskiego z 4A
Light! Camera! Action! Korzystamy z kamery zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości i nagrywamy dramę. Dlaczego drama? W dramie jesteśmy aktywni, zaangażowani i twórczy! Mówiąc o czynności dnia codziennego i o uczuciach, uczniowie próbują naśladować intonację, gesty i język ciała drugiej osoby z pary, działając jak lustro. Świetna możliwość na powtórzenie czasu Present Simple i słownictwa z tematów uczuć i czynności dnia codziennego w ciekawy sposób. Na kolejnej lekcji oczywiście obejrzymy ten filmik i zobaczymy jak sobie poradziliśmy.
Tajemnice wulkanów
Erupcje wulkanów to jedne z najbardziej atrakcyjnych widokowo, najniebezpieczniejszych i najbardziej katastroficznych zjawisk na Ziemi. Uczniowie klas 4 wykorzystując modele 3D znajdujące się w programie Corinth3D obserwowali wulkan, zapoznali się z przekrojem stożka wulkanicznego oraz podstawowymi pojęciami dotyczącymi tematu. Po obejrzeniu modeli uczniowie poznawali narzędzia kształtów. Tworzyli własne stożki wulkaniczne wykorzystując krzywą, rysowanie odręczne, pola z objaśnieniami oraz zapoznali się z metodą grupowania elementów.
Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową i logiczne myślenie
Na zajęciach terapii pedagogicznej uczniowie klas trzecich doskonalili następujące umiejętności: usprawnianie analizy i syntezy wzrokowej, wzmocnienie i wydłużenie koncentracji, rozwój logicznego myślenia i wzbogacenie słownictwa. Do zajęć wykorzystano wydruki 3D: emotikonki oraz breloki z wyrazami.
Ćwiczenia usprawniające koordynacje wzrokowo-ruchową
Na zajęciach terapii pedagogicznej uczniowie klas trzecich doskonalili następujące umiejętności: usprawnianie koordynacji oko-ręka, wzmocnienie i wydłużenie koncentracji, stymulowanie sprawności analizatora wzrokowego oraz grafomotoryki. Do zajęć wykorzystano wydruki 3D emotikonki oraz szablon liścia.
Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową i logiczne myślenie
Na zajęciach terapii pedagogicznej uczniowie klas trzecich doskonalili następujące umiejętności: usprawnianie analizy i syntezy wzrokowej, wzmocnienie i wydłużenie koncentracji, rozwój logicznego myślenia i wzbogacenie słownictwa. Do zajęć wykorzystano wydruki 3D – popularną grę kółko-krzyżyk.
Znane i lubiane - konkurs
W naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu międzyszkolnego „Znane i lubiane”. W tym roku uczniowie klas I-III wykazali się znajomością lektury „Walenty i spółka” oraz tematyką zdrowego żywienia. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe oraz wydrukowane na drukarce 3D sowy (symbol mądrości).
1
Godziny dzwonków
Niedziela 10.11.2024Kalendarz
- lis
- 11
- Święto Niepodległości
- 11.11.
- Święto
- gru
- 23
- Zimowa przerwa świąteczna - Boże Narodzenie
- 23.-31.12.
- Przerwa świąteczna
- 2025
- sty
- 01
- Nowy Rok
- 01.01.
- Święto
- sty
- 02
- Dzień wolny od zajęć
- 02.-03.01.
- Dzień wolny
- sty
- 06
- Trzech Króli
- 06.01.
- Święto
- lut
- 03
- Ferie zimowe
- 03.-16.02.
- Dzień wolny
- kwi
- 17
- Wiosenna przerwa świąteczna - Wielkanoc
- 17.-22.04.
- Przerwa świąteczna
- maj
- 01
- Święto Pracy
- 01.05.
- Święto
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 522348