Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
W dniu 15.11.2023 r. , w Służewskim Domu Kultury chór szkolny "Fermata" pod kierunkiem Anny Jerzykiewicz wziął udział w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Gdzie są kwiaty z tamtych lat". Wykonał dwie pieśni "Póki Polska żyje w nas" i "Jesteśmy stąd".Chór otrzymał II nagrodę.
Akademia z okazji 11 listopada
Dzień 11 listopada 1918 roku to wielki dzień w naszej historii. To wtedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Tradycją naszej szkoły jest bardzo uroczyste obchodzenie tego święta. 10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 271 przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny. Akademia miała przypomnieć wszystkim tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu- symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.
Laboratoria Przyszłości
W tym roku szkolnym kontynuujemy naukę z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części filmu.
Podsumowanie rozgrywek sportowych.
Od początku roku dzieci reprezentują naszą szkołę w różnych zawodach sportowych.
Poniżej przedstawiam w jakich dotychczas zmaganiach braliśmy udział.
1. Piłka ręczna 3 finały na możliwe 4 kategorie wiekowe.
Chłopcy młodsi 2 miejsce,
Dziewczyny starsze 3 miejsce,
Dziewczyny młodsze 4 miejsce.
Biało-czerwony kotylion – Święto Niepodległości 11 listopada
W związku z naszym narodowym świętem Samorząd Uczniowski ogłosił akcję robienia kotylionów.
Biało-czerwony kotylion był idealnym dodatkiem do obchodów tego ważnego dnia. Przypinając przypinkę w barwach narodowych,
każdy uczeń okazał przywiązanie do naszej ojczyzny oraz szacunek dla jej historii.W dniu 10 listopada za uczestnictwo w naszej szkolnej uroczystości z pięknymi kotylionami zostały wyróżnione klasy: 5c, 5a, 8b i 6c.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - konkursy
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka zorganizowała trzy konkursy dla klas 1-8:
- Laurka dla biblioteki klasy 1-8
- Zakładka międzynarodowa Klasy 1 -3
Lapbook "Moja książkowa top piątka” klasy 4 - 8
Wpłynęło bardzo dużo pięknych prac, spośród których jury wybrało i nagrodziło najciekawsze.
ŚWIĘTO DYNI
W niektórych krajach tradycją jest Halloween, a w naszej szkole obchodziliśmy „Święto dyni”.
Pomysł na zabawę wziął się po wysłuchaniu opowiadania o Jacku, który był niedobry, oszukał nawet diabła.
Kiedy zmarł, nie dostał się ani do nieba, ani do piekła. Pojawia się na ziemi 31 października i straszy ludzi.
Warsztaty historyczne w Domu Spotkań z Historią
7 listopada klasa 6c razem z p. Agnieszką Lindenau i p. Marią Matulą uczestniczyła w warsztatach historycznych w Domu Spotkań z Historią. Dowiedzieliśmy się jak czytać historię ze starych albumów rodzinnych. Wracając odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, przypomnieliśmy sobie kim był Józef Piłsudski.
Zajęcia profilaktyczne
Pod koniec października odbyły się zajęcia profilaktyczne z funkcjonariuszami policji. Uczniowie dowiedzieli się zarówno tego gdzie zgłosić się po pomoc,gdy staną się ofiarą przemocy oraz tego jakie konsekwencje poniosą,gdy będą stosować przemoc wobec innych.
Oś symetrii
Uczniowie klasy 3a uwielbiają zabawy z wykorzystaniem maty (Laboratoria Przyszłości). Nauka poprzez zabawę wzbudza wiele pozytywnych emocji. Na dzisiejszych zajęciach utrwalamy pojęcie symetrii
Poznajemy budowę liścia
Klasa 3a na lekcji przyrody zapoznała się z budową liścia. Dzieci mogły dokładnie obejrzeć z czego zbudowany jest liść dzięki programowi Corinth 3D (Labratoria Przyszłości). Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych przedstawiających jesienne liście.
2
Żywa lekcja przyrody czyli gady w naszej szkole
W środę gościliśmy panią Sylwię, miłośniczkę wszelkich gadów, wraz ze swoimi podopiecznymi, m. in. kameleonem, jaszczurkami, wężem zbożowym, żółwiem, agama brodatą.
Mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o gadach, np.:
* Co jedzą gady?
* Jak długo wykluwa się z jaja kameleon?
* Jak polują gady?
Zbiórka darów dla Fundacji na Rzecz Kotów z Grochowa
W naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla Fundacji na Rzecz Kotów z Grochowa. Zbiórkę organizowały Karolina Wojda-Bugiewicz, Joanna Hołody i Anita Trawińska.
Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych fundacji rzeczy ( w tym karmy, środków czystości, akcesoriów, koców) dla podopiecznych.
Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę na potrzeby zwierząt.
Zebrane dary zostały przekazane fundacji 22.10.2023r.
Wszystkim dobroczyńcom - uczniom oraz rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy.
Polskie symbole narodowe
24 października br. uczniowie klasy 4b wzięli udział w lekcji historii w ramach projektu laboratoria przyszłości. Temat zajęć dotyczył polskich symboli narodowych. Dzięki drukarce 3d uczniowie mogli zobaczyć element naszego godła tzn. figurę Orła Białego, ponadto wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Dodatkowo zadaniem uczniów było narysowanie i pokolorowanie polskiej flagi. Myślę, że przed świętem Odzyskania Niepodległości było to dla dzieci cenna i ważna lekcja patriotyzmu.
Symetria
Niedawno klasa 1a poznawała pojęcie oś symetrii. Do tego zagadnienia wykorzystaliśmy matę (LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI), gdzie należało ułożyć lustrzane odbicie ułożonego wzoru. Okazało się to świetną zabawą dla pierwszaków!!!
Lekcja akwarystyki
Na początku października klasa 1a pogłębiała wiedzę na temat akwarystyki. Na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej rozmawialiśmy o hodowli ryb w akwarium, obejrzeliśmy też modele 3D ryb (PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI )przy których omówiliśmy budowę ryby. Następnie w programie graficznym Paint tworzyliśmy świat podwodny. Podsumowaniem tematu była praca plastyczna MOJE AKWARIUM.
Pierwszy dzień w szkole klasy 1a
Pierwszy dzień w szkole to ważna chwila dla dziecka i rodzica. Klasa 1a postanowiła zatrzymać tę chwilę jak najdłużej w swojej pamięci i zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia (aparat zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości). Na małej sesji zdjęciowej uśmiech dopisywał każdemu 😊.
Oddziaływania elektrostatyczne w praktyce :)
W październiku w ramach Laboratorium Przyszłości, w ramach omawianego działu "Elektrostatyki" uczniowie klas ósmych sprawdzali oddziaływania elektrostatyczne w praktyce:)
1
Działanie siłomierza w praktyce :)
W październiku uczniowie klas siódmych sprawdzali działanie siłomierza w praktyce :)
Jak zbudowana jest komórka roślinna?
Każdy żywy organizm jest zbudowany z komórek. Jest to pojęcie dosyć abstrakcyjne. O budowie komórki możemy uczyć się z różnych schematów i zdjęć mikroskopowych. Nie zawsze to jednak wystarcza. Komórka jest obiektem trójwymiarowym, nie jest płaska. Aby ułatwić sobie o niej naukę, zrozumieć i zapamiętać jej budowę, uczniowie klasy 4c skorzystali w programu Corint3D, dzięki któremu mogli obejrzeć budowę komórki roślinnej oraz wykonać pracę w programie graficznym. Zadaniem uczniów było narysowanie komórki oraz podpisanie jej elementów. Uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się narzędziami programu Paint oraz narzędziami tekstu.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- lut
- 03
- Ferie zimowe
- 03.-16.02.
- Dzień wolny
- kwi
- 17
- Wiosenna przerwa świąteczna - Wielkanoc
- 17.-22.04.
- Przerwa świąteczna
- maj
- 01
- Święto Pracy
- 01.05.
- Święto
- maj
- 02
- Dzień wolny od zajęć
- 02.05.
- Dzień wolny
- maj
- 03
- Święto Konstytucji Trzeciego Maja
- 03.05.
- Święto
- maj
- 13
- Egzamin klas 8
- 13.-15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 16
- Dzień wolny od zajęć
- 16.05.
- Dzień wolny
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 547629