• Hej, żeglujże żeglarzu!

            Okręt, żaglówka i foka wydrukowane na drukarce 3D bły bohaterami morskich opowieści stworzonych przez uczniów klasy 3b i 3c. Dzieci przygotowały plastyczną scenografię: rysowały i malowały pejzaż nadmorski, wycinały fale. Okręt i żaglówka mogły wypłynąć na otwarte morze.

          • Podróże Ananasa

            Wydrukowany na drukarce 3D ananas posłużył jako motyw do stworzenia przez uczniów klasy 4c niesamowitych kolaży. Bohaterem prac był ananas, który miał odbyć niezwykłą przygodę. Ta właśnie przygoda z sali lekcyjnej przeniosła całą klasę nad morze J gdzie dokańczaliśmy prace i w malowniczych ololicznościach przyrody zrobiliśmy sesję zdjęciową Ananasów z 4c

          • Gra w Menory na lekcji muzyki

            Podczas lekcji, w klasach szóstych, dotyczącej utrwalania zagadnień i pojęć muzycznych poznanych w ciągu roku szkolnego uczniowie grali w Memory. Kostki do gry zostały umieszczone na planszy do kodowania. Uczniowie siedzieli w kręgu, każdy z nich aktywnie uczestniczył w odkrywaniu par np.: renesans, Bach, trąbka, polifonia… .

          • Muzyczne podróże Mozarta

            Podczas lekcji aktywnego słuchania muzyki poznawaliśmy Marsza tureckiego W. A. Mozarta.

            Do zajęć została wykorzystane elementy 3D- muszla, róże, liść. Wymienione wydruki posłużyły do rytmiczno- melodycznego opracowania utworu. Uczniowie wskazywali na poszczególne elementy 3D zgodnie z przebiegiem Marsza tureckiego. Partyturę sporządzoną z ilustracji 3D do Marsza tureckiego mieliśmy także wyświetloną na tablicy z rzutnika. Uczniowie z pomocą wskaźnika dyrygowali śpiewem .

          • Shapes and colours.

            Patyczki konstrukcyjne świetnie sprawdziły się podczas lekcji języka angielskiego w klasie I b. Uczniowie losowali karteczki na których było napisane jaki kształt mają ułożyć. Następnie, uczniowie samodzielnie wymyślali i opisywali wybrane przez siebie kształty. Podczas zabaw konstrukcyjnych uczniowie powtórzyli nazwy figur geometrycznych (rectangle, triangle, square, diamond), kolorów (green, blue, red, yellow) oraz słów określających rozmiar (big, small).

          • Kółko i krzyżyk – najprostsza gra do nauki angielskiego

            Kółko i krzyżyk to nie jest gra językowa, ale może taką się stać. Wystarczy kilka trików i mamy świetne rozwiązanie na przedwakacyjne zajęcia powtórkowe z tematu Animals w formie zabawy. Karty z kategorii dzikich zwierząt (bez napisów) układamy obrazkiem do dołu w miejscach, w których normalnie stawia się kółko lub krzyżyk. Żeby położyć np. kółko w jakimś polu, najpierw odkrywamy kartę. Uczennica nazywa zwierzę, które znajduje się na obrazku, mówi o jego wyżywieniu, co potrafi robić, jakie części ciała ma. Kolejna językowa zabawa – ułożyć nazwy zwierząt domowych przedstawionych na obrazkach z rozsypanych liter. Literki są nawet w ulubionym kolorze Alisy, mała duża przyjemność!

          • Obserwujemy przyrodę

            Lekcje przyrody zawsze wzbudzają w klasie 1a dużo emocji. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchają i oglądają ciekawostki o zwierzętach, roślinach. Tak było i tym razem. Dzieci miały okazję obejrzeć kreta, motyle i pszczoły w programie Corinth 3D. Dodatkowo zobaczyły jak wyglądają szyszki świerku i liście w przybliżeniu.

          • Wędrówka z robotem

            W klasie 1a robot posłużył do utrwalenia pojęć: w prawo, lewo, przód, tył. Rozwijał logiczne myślenie, ćwiczył liczenie. Zadaniem było zaprogramowanie drogi robota. Zabawa tak bardzo się podobała, że musimy ją koniecznie powtórzyć.

          • Kolorowe motyle

            Tematem lekcji w klasie 1a było opowiadanie o motylku. Dzieci zapoznały się z jego historią, obejrzały motyla w programie Corinth 3D. Potem wykorzystały wydrukowanego w drukarce 3D do wykonania pracy plastycznej. Odrysowały kształt, wycinały z kolorowego papieru i ozdabiały. Powstały piękne prace.

          • Podróże z robotem kl.2a

            Podczas zajęć uczeń z kl.2a uczył się kodowania. Kodowanie ćwiczy koncentrację i poprawia skupienie, ponadto rozwija kreatywność. A wszystko to poprzez zabawę. Wyznaczanie trasy robotowi wzbudziło wiele emocji. Szczególnie wielka radość była wtedy, gdy udało się prawidłowo zakodować robota i ten dotarł do wyznaczonego celu.

          • Zabawa wydrukami 3D

            W klasie 4a oraz w klasie 4c zostały przeprowadzone lekcje
            z użyciem wyrazów 3D o różnorodnej treści oraz z użyciem kostki 3D zawierającej nazwy części mowy.
            Zadanie z wykorzystaniem wyrazów polegało na losowaniu przez uczniów jednego spośród kilkunastu wyrazów. Następnie grupa układała z tym wyrazem zdanie. Wygrywała ta osoba, która ułożyła najdłuższe, poprawne pod względem składniowym i logicznym zdanie.
            Natomiast zadanie z użyciem kostki polegało na jak najszybszym podaniu przykładu części mowy, której nazwę wylosował uczeń.
            Celem tych lekcji było wykazanie się umiejętnością tworzenia zdań, utrwalenie części mowy oraz kształtowanie właściwej współpracy w grupie.

          • Pisownia wyrazów trudnych pod względem ortograficznym

            W ramach projektu Laboratoria przyszłości w klasach 4a oraz w klasie 4c zostały przeprowadzone 4 lekcje z użyciem długopisów 3D.
            Celem lekcji było utrwalenie pisowni wyrazów trudnych pod względem ortograficznym.
            Uczniowie otrzymali kartki z konturami obrazków zwierząt, roślin, przedmiotów. Zadaniem uczniów było obrysowanie konturu obrazka oraz podpisanie go.
            Okazuje się, ze nawet pisownię takich wyrazów, jak: gżegżółka, rzeżucha, cietrzew, żuraw, itd., można utrwalić w sposób łatwy i przyjemny.

          • Zabawa z ortografią

            Klasa 3b dzięki kostce wydrukowanej za pomocą drukarki 3d utrwalała wiedze ortograficzną. Uczniowie musieli podawać wyrazy zawierające w sobie litery i dwuznaki: ż, rz, u, ó, h, ch. Ćwiczyli pamięć, koncentracje uwagi, uważne słuchanie, ponieważ raz wypowiedziane słowa nie mogły się już powtórzyć.

          • Części mowy

            Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5b wykazali się znajomością odmiennych części mowy.
            Wskazywali w zdaniu rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki i przysłówki, określali formy gramatyczne.
            Do zajęć wykorzystano wydruki 3D.

        •  

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.04.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 452683