Strona główna

          • „Tydzień dla Bezpieczeństwa” w naszej szkole!

            Zbliżają się upragnione wakacje – czas zasłużonego odpoczynku i zabawy. Aby ten okres był w pełni radosny, musimy zadbać o to, co najważniejsze: nasze zdrowie i życie. Nasza placówka włączyła się w ogólnopolską akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na cztery kluczowe obszary: 1. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 2. Bezpieczny wypoczynek nad wodą. 3. Cyberbezpieczeństwo w czasie wakacji. 4. Zdrowie psychiczne i dobrostan. Cel jest jasny: wyposażyć dzieci i młodzież w wiedzę, która pomoże im bezpiecznie korzystać z wypoczynku, budować odpowiedzialne postawy i dbać o swój dobrostan – zarówno fizyczny, jak i psychiczny. W ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa” przeprowadzono lekcje wychowawcze oraz pogadanki poświęcone zasadom bezpieczeństwa podczas wypoczynku, w domu, w ruchu drogowym i w Internecie. Dodatkowo na terenie całej szkoły przygotowano gazetki inform

          • Wycieczka do Stacji Badawczej

            Dnia 16.06.2026 r. klasa 2a pojechała na wycieczkę do Stacji Badawczej w Świętochowie. Dzieci oprócz zabaw na świeżym powietrzu uczestniczyły w wielu fascynujących warsztatach: sensorycznych, malarskich, konstruktorskich oraz eksperymentalnych. Uczniowie mieli również okazję brać udział w zajęciach z dogoterapii oraz zapoznać się z najnowszymi odkryciami naukowymi. To był świetnie spędzony czas i wspaniała zabawa.

          • Klasa 3a w Powsinie

            W minionym tygodniu uczniowie klasy 3a wybrali się na wyjątkową wycieczkę integracyjną do malowniczego Powsina. Wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu obfitował w radosne gry zespołowe oraz rekreacyjne zabawy na łonie natury. Piękna pogoda i otoczenie zieleni sprzyjały zacieśnianiu koleżeńskich więzi oraz budowaniu zgranego zespołu klasowego. Pełni niezapomnianych wrażeń i z uśmiechami na twarzach wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły.

          • II miejsca w akcji „Rowerowy Maj”

            Przez cały miesiąc dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w programie, codziennie przyjeżdżając do szkoły na rowerach, hulajnogach oraz rolkach. Celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz ekologicznych sposobów przemieszczania się.Uczniowie klasy 2a wykazali się dużym zaangażowaniem, wytrwałością i systematycznością. Dzięki ich wspólnemu wysiłkowi klasa zajęła wysokie, drugie miejsce w rywalizacji.

          • Świetlica uczy, bawi, wychowuje…

            Kolejny rok nauki już niedługo pozostanie za nami. Z tej okazji grupy świetlicowe spotkały się, by zaprezentować przegląd swoich umiejętności. Wychowawcy świetlicy dbają o to, by dzieci rozwijały swe zainteresowania, talenty, a także uczyły się odpowiedzialności i kształtowały swoje charaktery. Grupy pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały recytację wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i taniec. Podsumowaniem spotkania było rozdanie nagród w Mokotowskim Konkursie Plastycznym „Zwierzęta chronione w Polsce i na świecie”, którego organizatorem była nasza świetlica.

          • Gramy razem!

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji Mokotowskiej Integracji Świetlic Gramy razem, na którą zostaliśmy zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 103 w Warszawie.Podczas rozgrywek piłki nożnej nie brakowało sportowych emocji, zaangażowania i zaciętej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy wykazali się duchem fair play i świetną współpracą.Na zakończenie wydarzenia otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz wyjątkową piłkę z autografami gospodarzy spotkania.Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 103 za zaproszenie i serdeczną atmosferę. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego sportowego wydarzenia!

          • Wycieczka klasy 3b do Mandorii

            Uczniowie klasy 3B wybrali się na wycieczkę autokarową do Mandorii. Podczas pobytu w parku rozrywki dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji, które dostarczyły im mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Wspólna zabawa była doskonałą okazją do integracji, rozwijania odwagi oraz spędzenia czasu w gronie koleżanek i kolegów. Wszyscy wrócili do domu z uśmiechami na twarzach i bagażem wspaniałych wspomnień.

          • Lekcja z pieskiem

            W klasie 2a gościła mama Mai, która opowiadała dzieciom o swoim psie rasy chihuahua. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy pielęgnować takiego pieska, czym go karmić oraz jak dbać o jego zdrowie i dobre samopoczucie.Gość pokazał również zdjęcia przedstawiające rozwój pieska o imieniu Zoja. Dzieci mogły zobaczyć, jak Zoja rosła i zmieniała się przez pierwszy rok życia w swoim domu.Największą atrakcją spotkania była obecność Zoji w klasie. Dzieci miały okazję poznać pieska z bliska, obserwować jego zachowanie oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat opieki nad zwierzętami. Spotkanie było bardzo interesujące i sprawiło uczniom wiele radości.

          • Dzień Dziecka w klasie 2a

            Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2a spędzili wyjątkowo miły dzień. Najpierw wybrali się na pyszne rzemieślnicze lody. Każde dziecko mogło wybrać dwa ulubione smaki lodów oraz posypkę, co sprawiło wszystkim wiele radości. Po słodkim poczęstunku dzieci wraz z nauczycielami udały się na plac zabaw. Tam spędziły czas na wspólnej zabawie, korzystając z różnych atrakcji i aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu. Dopisywały świetne humory, a uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników. To był wspaniały dzień pełen radości, zabawy i wspólnie spędzonych chwil.

          • Pięć dni pełnych wrażeń. Klasy 8a i 8c na zielonej szkole

            Klasa 8a i 8c wzięły udział w zorganizowanej przez p. Agnieszkę Lindenau pięciodniowej zielonej szkole w Bęsi na Mazurach. Młodzież poznała m.in. historię zamku w Reszlu oraz zwiedziła Wilczy Szaniec- kompleks bunkrów i umocnień w lasach w okolicach Gierłoży , który w latach 1941–1944 pełnił funkcję głównej kwatery wojennej Adolfa Hitlera oraz dowództwa sił zbrojnych III Rzeszy. Dzieci świetnie bawiły się podczas zabaw sportowych i wodnych rywalizacji nad Jeziorem Bęskim. Wspólne budowanie szałasów, nauka kodowania oraz przemieszczanie się po lesie z kompasami sprawiło wiele radości zarówno dzieciom jak i opiekunom grupy- p. Julii Czerwonce i p. Bartoszowi Krajewskiemu. Wieczorne dyskoteki na molo i pieczenie kiełbasek przy ognisku kończyły pełne wrażeń dni. Szkoda było wracać do domu i obowiązków szkolnych.

          • Wycieczka klasy 5c do Łodzi

            Uczniowie klasy 5c uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Łodzi, podczas której mieli okazję połączyć naukę z zabawą oraz zdobyć wiele nowych doświadczeń i wiedzy.Pierwszym punktem wyjazdu było Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Uczniowie poznali historię komiksu, procesu tworzenia opowieści graficznych oraz współczesnych form narracji interaktywnej. Podczas zwiedzania mogli zobaczyć ciekawe ekspozycje multimedialne, stanowiska interaktywne oraz przykłady znanych komiksów i animacji. Dzieci dowiedziały się również, jak powstają gry komputerowe, filmy animowane oraz efekty specjalne wykorzystywane w mediach.Kolejnym etapem wycieczki było Orientarium ZOO Łódź. Uczniowie mieli okazję zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt pochodzących z Azji Południowo-Wschodniej, m.in. słonie indyjskie, orangutany, krokodyle, rekiny czy płaszczki. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich podwodny tunel,

          • Mazurska przygoda klas 4a, 4b i 5a

            Nasi uczniowie wrócili właśnie z pełnej wrażeń zielonej szkoły na Mazurach! Głównym celem wyjazdu była integracja, aktywność fizyczna oraz bliski kontakt z naturą. W otoczeniu pięknych jezior i lasów młodzież brała udział w licznych zajęciach zespołowych, które nie tylko uczyły współpracy i wzajemnego zaufania, ale przede wszystkim dostarczyły mnóstwo dobrej zabawy. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę – uczniowie wrócili zmęczeni, ale niezwykle szczęśliwi, uśmiechnięci i jeszcze bardziej zgrani jako zespół!

          • „Wesoła gromadka” na prawdziwej scenie!

            19 maja 2026 roku nasza grupa teatralno-muzyczna wzięła udział w Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych. Nasi młodzi artyści wspaniale zaprezentowali się na deskach teatru Stara Prochownia w spektaklu „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata Obywatel”. Uczniowie zachwycili publiczność swoją wrażliwością, talentem i świetnym przygotowaniem. Gratulujemy całemu zespołowi oraz opiekunom i życzymy kolejnych sukcesów na wielkiej scenie!

          • Lekcja fizyki w praktyce: klasa 7b odwiedziła Centrum Nauki Kopernik

            25.05.2026r. klasa 7b wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Celem wyjazdu było poznawanie nauki poprzez zabawę oraz udział w ciekawych doświadczeniach i warsztatach.Podczas zwiedzania uczniowie oglądali interaktywne wystawy, na których mogli samodzielnie wykonywać różne eksperymenty. Największe zainteresowanie wzbudziły stanowiska związane z fizyką, ruchem i działaniem sił. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności oraz dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o otaczającym świecie.Dużą atrakcją były także warsztaty aerodynamiczne. Uczniowie poznali zasady aerodynamiki oraz dowiedzieli się, w jaki sposób powietrze wpływa na ruch samolotów i innych pojazdów. W czasie zajęć wykonywali ciekawe doświadczenia i obserwowali działanie różnych modeli. Warsztaty były bardzo interesujące i pozwoliły wszystkim lepiej zrozumieć prawa fizyki.Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik była bardzo udana

          • Książki zyskały drugie życie! Za nami szkolny bookcrossing

            20 maja na I i II piętrze korytarze zamieniły się w tętniące życiem czytelnicze rynki. Wszystko to za sprawą Dnia Wymiany Książek, który przyciągnął rzesze uczniów z klas 1–8. Zasada była prosta: „Przynosisz książkę – zabierasz książkę”. Akcja pokazała, że nasi uczniowie mają wielkie serca i świetny gust literacki. Na stoiskach pojawiły się zadbane, piękne egzemplarze – dokładnie takie, jakie sami chcielibyśmy otrzymać w prezencie. Wydarzenie okazało się genialną lekcją ekologii, dzielenia się z innymi oraz miłości do czytania. Nasza szkolna społeczność po raz kolejny udowodniła, że potrafi się świetnie bawić i współpracować!

        •  

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 793787