I nagroda dla chóru „ Fermata”
I nagroda
dla chóru „ Fermata”
ze Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11Listopada
pod kierunkiem Pani Anny Jerzykiewicz
w Konkursie Pieśni Patriotycznej „ Gdzie są kwiaty z tamtych lat”
W dniu 14.11.2024 r. Chór „Fermata” z klas drugich i trzecich wziął udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej wykonując dwie pieśni : „Niepodległość – trudne słowo”, „Dzień dobry Biały Ptaku”.
Podziękowanie dla naszej szkoły
Nasza szkoła otrzymała pamiątkowy medal oraz list od Burmistrza Dzielnicy Mokotów jako wyraz uznania dla uczniów naszej szkoły. Jest to podziękowanie za wsparcie w organizacji obchodów 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, które odbywały się na Mokotowie od 1 sierpnia do 2 października 2024 r.
PORTRET MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
Prace uczniów klas 4-8 uświetniły obchody 106 rocznicy odzyskania niepodległości oraz święta naszej szkoły. Uczniowie wykonali rysunki, prace malarskie, kolaże , wydzieranki oraz grafiki na tabletach. Prace uczniów klas 4-8 uświetniły obchody 106 rocznicy odzyskania niepodległości oraz święta naszej szkoły. Uczniowie wykonali rysunki, prace malarskie, kolaże , wydzieranki oraz grafiki na tabletach.
Projekt Klasa TN w naszej szkole
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła bierze udział w projekcie Klasa TN, realizowanym przez Teatr Narodowy. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych wykładach, warsztatach, spotkaniach z twórcami i pracownikami teatru. Zajęcia w ramach projektu będą trwały do końca maja i zostaną uwieńczone spektaklem wystawionym na deskach Teatru Narodowego, którego wykonawcami będą nasi uczniowie - ochotnicy.Uczestnicy, którzy zgłosili się do projektu mają za sobą pierwsze warsztaty pt. Do teatru?, podczas których zapoznali się z funkcjonowaniem teatru jako budynku, a także poznali zawody, które można wykonywać w przestrzeni teatralnej.Uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich sił w grze aktorskiej, wykonując etiudy związane z omawianą tematyką. Warsztaty prowadziła Pani Anna Pękala.
3c w Teatrze Kamienica
Klasa 3c wybrała się do teatru KAMIENICA na przedstawienie pt. " Tytus, Romek i Atomek". Dzieci świetnie się bawiły, a przy tym " znalazły" się w Londynie i Paryżu. Poznały róźne style w malarstwie oraz malarzy takich jak: Vincent van Gogh, Picasso. Dzieci polubiły Tytusa i chętnie przybijały mu " piątkę". Na długo w pamięci pozostaną miłe wspomnienia.
Spotkanie autorskie
W czwartek 14 listopada gościem naszej biblioteki była pani Monika Oworuszko, autorka serii kryminałków dietetycznych o Walentym. W spotkaniach udział wzięły klasy 1a i 1d. Kolejnego dnia odbyło się jeszcze jedno spotkanie z panią Moniką. Tym razem z autorką spotkały się klasy 2a oraz 3a. Pani Monika przedstawiła dzieciom bohaterów swoich książek oraz zaprezentowała najważniejsze informacje o wszystkich częściach serii. Uczniowie mieli okazję zapytać autorkę m.in. o to, jak powstały książki o Walentym, skąd się wziął pomysł na taką serię, dlaczego cukier nie jest zdrowy, kto sprowadził do Europy ziemniaki i wielu innych ciekawostek. Po spotkaniu uczniowie mieli okazję zdobyć autograf autorki, a nawet zrobić sobie wspólne zdjęcie.
Biało-czerwony kotylion – Święto Niepodległości 11 listopada
W związku z naszym narodowym świętem Samorząd Uczniowski ogłosił akcję robienia kotylionów. Biało-czerwony kotylion był idealnym dodatkiem do obchodów tego ważnego dnia. Przypinając przypinkę w barwach narodowych, każdy uczeń okazał przywiązanie do naszej ojczyzny oraz szacunek dla jej historii. W dniu 08 listopada za uczestnictwo w naszej szkolnej uroczystości z pięknymi kotylionami zostały wyróżnione klasy: 4a,4b,4c,5c,5b,6a.
Apel upamiętniający 106 rocznicę odzyskania niepodległości
W piątek 8 listopada uroczystym apelem przygotowanym przez p. Agnieszkę Lindenau i klasę 7c oraz p. Annę Jerzykiewicz wraz z chórem uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dekorację na tę uroczystość przygotowała p. Małgorzata Kansik.
9
KONKURS NA JESIENNĄ DEKORACJĘ DRZWI KLASOWYCH
Z okazji pięknej polskiej jesieni, Samorząd Uczniowski ogłosił KONKURS NA JESIENNĄ DEKORACJĘ DRZWI KLASOWYCH, którego celem było rozwijanie zdolności plastycznych oraz aktywności twórczej uczniów klas IV-VIII, integracja grup klasowych oraz stworzenie przyjemnej, jesiennej atmosfery w szkole. Zespoły podjęły to wyzwanie i stworzyły niepowtarzalne dekoracje drzwi swoich klas. Jury w składzie: samorząd uczniowski, wice-dyrektor szkoły wyłonili zwycięzców konkursu. I miejsce klasy 6c. Wyróżniono również : klasy: 7c, 6a ,4a, 6c
ŚWIĘTO DYNI
W niektórych krajach tradycją jest Halloween, a w naszej szkole obchodziliśmy „Święto dyni”. Pomysł na zabawę wziął się po wysłuchaniu opowiadania o Jacku, który był niedobry, oszukał nawet diabła. Kiedy zmarł, nie dostał się ani do nieba, ani do piekła. Pojawia się na ziemi 31 października i straszy ludzi. Aby przegonić Jacka w ten dzień z dyni robione są lampiony, które mają go odstraszyć. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszą dekorację z dyni. Najwięcej ozdobnych dyń wykonali uczniowie klasy 4a. Na konkurs przyniesiono również przepiękne dynie wykonane z papieru. Wszystkie zostały nagrodzone. Aby uczcić ten dzień, niektórzy nasi uczniowie do szkoły przyszliśmy ubrani w kolorach pomarańczowych i żółtych .Za swoje oryginalne stroje otrzymali drobne słodycze.
BAL NAUCZYCIELI
Dziewczęta i chłopcy z klas 1-8 (z pomocą p. Małgorzaty Kansik) przygotowali wspaniałą niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie zaprojektowali eleganckie stroje wieczorowe. Kreacje te inspirowane były różnymi stylami, cechowała je rozmaitość barw, bogactwo wzorów, przemyślane ciekawe fasony. W swoich projektach łączyli elegancję i ponadczasowość a jakość wykonania, estetyka i wyrafinowane detale sprawiły, że wszyscy pracownicy szkoły czuli się tego dnia wyjątkowo!
Lekcja w metrze warszawskim
Klasa 3 b wybrała się na lekcje do metra warszawskiego. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z metra oraz przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Poznali na czym polega praca policji na stacjach metra. Obejrzeli narzędzia wykorzystywane przez policję np. kajdanki, kamizelki itp.
Warsztaty " Jak się uczyć, żeby się nauczyć"
W październiku klasy 7a i 7c wzięły udział w zorganizowanych przez rodziców p. Agnieszkę Lindenau i p. Annę Cieciorę warsztatach dotyczących efektywnego uczenia się. Mamy nadzieję, że będzie to wsparcie dla naszych uczniów, którzy nie zawsze radzą sobie z natłokiem obowiązków i nauką do sprawdzianów.
Warsztaty "Źródła wody"
W październiku klasy 5c, 6c,7a i 7c wzięły udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez p. Agnieszkę Lindenau we współpracy z fundacją "Szkatułka". Dzieci dowiedziały się m.in. skąd się bierze woda w kranie i jak ją oszczędzać. Zaprojektowały i wykonały poidełka dla ptaków, które ustawione zostały przed szkołą.
Gala konkursu „Artystyczny PrzeWodnik”
28 października klasa 5c i 6a wraz z opiekunami wzięli udział w gali wręczenia nagród laureatom konkursu dla dzieci i młodzieży pt. Artystyczny PrzeWodnik. Konkurs, którego partnerem jest Fundacja PZU, został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pt. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Uroczystość odbyła się w sali im. Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa przy ul. Orkana 14. Galę uświetniły: pokaz nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych w formie multimedialnej prezentacji, pokaz chwytów karabinkiem MSBS wykonany przez policjantów z Kompanii Reprezentacyjnej Policji z OPP w Warszawie. Uczestnictwo w gali umożliwiło naszej młodzieży obejrzenie stałych wystaw tematycznych związanych z upowszechnianiem wiedzy o historii i tradycji w Policji, które znajdują się w siedzibie Wydziału Edukacji Historycznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji.
Muzeum medycyny i farmacji
W październiku klasa 7a uczestniczyła w zorganizowanych przez p. Agnieszkę Lindenau warsztatach w Muzeum Medycyny i Farmacji. Młodzież poznała historię farmacji, dowiedziała się wielu ciekawych faktów o początkach medycyny, wzięła udział w Teatrze Anatomii. W zdobywaniu tej wiedzy wspierały dzieci p. Magdalena Fijalkowska i p. Maria Matula opiekujące się grupą.
II Kongres WF z AWF
Dnia 24.10.2024r. nasza szkoła miała możliwość uczestnictwa w II Kongresie WF z AWF. Dzięki zaproszeniu AWF Biała Podlaska nasi uczniowie mierzyli się w próbach FUS. FUS - jest nowoczesny test sprawności fizycznej. Nasi uczniowie wykazali ogromną sprawnością fizyczną. Dzieci miały możliwość opowiedzenia jak podobają im się lekcje WF dla TVP Sport.
„(Nie)Straszne pająki” - warsztaty o pająkach
Korsarze, skakuny, ptaszniki, amblupyga, skorpion, to tylko niektóre pająki, które przywiozła dzisiaj pani Sylwia na warsztaty przyrodnicze „(Nie)Straszne pająki”. Uczniowie klas 5b, 4b i 8c mieli okazję zobaczyć różne gatunki pajęczaków oraz dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek, np. jaka jest budowa pająka, co to są helicery, jak odróżnić samice od samców oraczy pająki są w ogóle potrzebne.
PoGADajmy o GADach
W środę 15 października gościem naszej biblioteki ponownie była pani Sylwia i jej zwierzęta. Tym razem uczniowie mogli zobaczyć różne gady: kameleona lamparciego Leona, agamę brodatą Agatkę, jaszczurki Kermita i Tęczusia, gekona orzęsionego, węże zbożowe oraz węże Czekoladkę i Cytrynka.
19
Witajcie w szkole pierwszaki!
Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością, uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali tańce ludowe. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, odświętnie ubrani i przejęci pierwszacy przyrzekli, że będą kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą dobrymi kolegami oraz że swym właściwym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie nastąpił ważny moment tej uroczystości – pasowanie na uczniów symbolicznym ołówkiem przez pana Dyrektora Marka H
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- lut
- 03
- Ferie zimowe
- 03.-16.02.
- Dzień wolny
- kwi
- 17
- Wiosenna przerwa świąteczna - Wielkanoc
- 17.-22.04.
- Przerwa świąteczna
- maj
- 01
- Święto Pracy
- 01.05.
- Święto
- maj
- 02
- Dzień wolny od zajęć
- 02.05.
- Dzień wolny
- maj
- 03
- Święto Konstytucji Trzeciego Maja
- 03.05.
- Święto
- maj
- 13
- Egzamin klas 8
- 13.-15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 16
- Dzień wolny od zajęć
- 16.05.
- Dzień wolny
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 547405