• 11 Listopada 2019

Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy...11 listopada jest dla wszystkich Polaków dniem szczególnym. Wyswobodzeni po 123 latach niewoli ówcześni Polacy wreszcie odetchnęli z ulgą, dając nam- współczesnym- szansę na życie w wolnym, niepodległym kraju. Dla nauczycieli, dyrekcji, uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 Listopada jest to święto podwójnie ważne.W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę tego wydarzenia, co z ogromną pieczołowitością i stosowną powagą uczczono podczas uroczystego apelu przygotowanego przez klasę 6b z wychowawczynią p. Trawińską oraz chór szkolny pod przewodnictwem p. Jerzykiewicz.Społeczność szkolna w odświętnych strojach uczestniczyła w apelu śpiewając pieśni, słuchając wierszy i przemówień (w tym nagrania oryginalnej wypowiedzi Marszałka Józefa Piłsudskiego), które przedstawiali starsi koledzy i koleżanki. Piękna dekoracja nawiązująca do symb

• Spotkanie z pilotem i stewardessą

W dniu 15 października 2019 r. uczniowie klas 8a i 8b spotkali się z pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT oraz stewardessą linii Enter Air. Nasi goście opowiadali na czym polega ich praca, jakie są plusy i minusy wykonywania tego niezwykle trudnego i bardzo odpowiedzialnego zawodu. Pilot zapoznał uczniów z budową samolotu typu embraer, opowiedział o tym jaki zasięg ma taki samolot i ile paliwa musi zabrać. Wyjaśnił, dlaczego w transporcie lotniczym zdarzają się opóźnienia, a także zapoznał uczniów z kilkoma ciekawymi pojęciami; m.in. czym jest slot, briefing oraz zjawisko dekompresji. Stewardessa omówiła zadania, które musi wykonywać na pokładzie samolotu. Zapoznała uczniów z zasadami bezpieczeństwa, a także opowiedziała o tym, jak sprawnie przeprowadza się ewakuację samolotu. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda strój służbowy pilota i stewardessy, jakie są wymogi nawet odnośnie fryzu

• Kawiarenka charytatywna

14 października 2019 roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Kawiarenkę Charytatywną”. Wszyscy zajadali się zakupionymi ciastami, babeczkami i torcikami, zachwalając wspaniałe dekoracje wypieków.

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cel charytatywny, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i wszelką pomoc.

• Dzień Edukacji Narodowej 2019

W poniedziałek 14 października 2019 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 8a pod kierunkiem pani Izabeli Janeckiej przygotowali program artystyczny. Humorystyczne przedstawienie pt. „Nowoczesna bajka o Kopciuszku”. Młodzi aktorzy brawurowo odegrali swoje role prezentując charakterystyczne postaci. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły życzenia.

• Pasowanie na ucznia 2019

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

• Rocznica wybuchu II wojny światowej

Rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z tragicznymi wydarzeniami w dziejach naszej ojczyzny. Nie możemy zapomnieć, że właśnie 1 września 1939 r. o świcie hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa, największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Wojna pochłonęła wiele istnień ludzkich i spowodowała wiele zniszczeń. Największe straty poniosła Polska. Z tej okazji klasa 6a pod kierunkiem pani Anety Mencfeld przygotowała akademię.

• Wybory do Samorządu Szkolnego 2019

Dnia 30 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Podczas apelu poprzedzającego głosowanie uczniowie zaprezentowali swoje programy wyborcze a pani Izabela Janecka przypomniała wszystkim zasady głosowania. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Oliwia z klasy 7a.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Drugiego września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2019/2020. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pan dyrektora. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po oficjalnej części dzieci z klasy 3b pod opieką pani Justyny Balulewicz zaprezentowali przedstawienie przygotowane na tę okazję. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

Sobota 13.08.2022

• Liczba wizyt