Dzień 11 listopada 1918 roku to wielki dzień w naszej historii. To wtedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Tradycją naszej szkoły jest bardzo uroczyste obchodzenie tego święta. 10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 271 przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny. Akademia miała przypomnieć wszystkim tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu- symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.
Laboratoria Przyszłości
15.11.2023W tym roku szkolnym kontynuujemy naukę z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części filmu.
Podsumowanie rozgrywek sportowych.
15.11.2023Od początku roku dzieci reprezentują naszą szkołę w różnych zawodach sportowych.
Poniżej przedstawiam w jakich dotychczas zmaganiach braliśmy udział.
1. Piłka ręczna 3 finały na możliwe 4 kategorie wiekowe.
Chłopcy młodsi 2 miejsce,
Dziewczyny starsze 3 miejsce,
Dziewczyny młodsze 4 miejsce.
Dodatkowo w ramach projektu Gramy w ręczną dzieci na wyjazdowym turnieju zajęły 3 miejsce.:)
2. Unihokej
Dziewczyny młodsze 4 miejsce - dodam, że jest to na chwilę obecną od kilku lat najwyższa lokata.
3. Biegi Przełajowe
Nikodem Pietrzak zajął 25 miejsce na etapie Warszawskim.
4. Tytan wioślarski
Jako szkoła pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. W sztafecie zajęliśmy 1 MIEJSCE na Mokotowie. Wielu naszych uczniów stawało na podium i przeszło do kolejnego etapu.
5. Badminton
W 4 kategoriach uzyskaliśmy aż dwa finały. Jest to najwyższa lokata od kilku lat.
Chłopcy młodsi w składzie : Bartek Fejcher, Filip Cyrankowski, Patryk Podrażka Zajęli 2 miejsce !:)
Chłopcy starsi w składzie: Tim, Marcel Zając, Michał Malik 4 miejsce.
2
Biało-czerwony kotylion – Święto Niepodległości 11 listopada
15.11.2023W związku z naszym narodowym świętem Samorząd Uczniowski ogłosił akcję robienia kotylionów.
Biało-czerwony kotylion był idealnym dodatkiem do obchodów tego ważnego dnia. Przypinając przypinkę w barwach narodowych,
każdy uczeń okazał przywiązanie do naszej ojczyzny oraz szacunek dla jej historii.W dniu 10 listopada za uczestnictwo w naszej szkolnej uroczystości z pięknymi kotylionami zostały wyróżnione klasy: 5c, 5a, 8b i 6c.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - konkursy
15.11.2023Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka zorganizowała trzy konkursy dla klas 1-8:
- Laurka dla biblioteki klasy 1-8
- Zakładka międzynarodowa Klasy 1 -3
Lapbook "Moja książkowa top piątka” klasy 4 - 8
Wpłynęło bardzo dużo pięknych prac, spośród których jury wybrało i nagrodziło najciekawsze.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkie prace można obejrzeć na specjalnej wystawie w bibliotece szkolnej.
Zapraszam do udziału w kolejnych konkursach!!!
9
ŚWIĘTO DYNI
15.11.2023W niektórych krajach tradycją jest Halloween, a w naszej szkole obchodziliśmy „Święto dyni”.
Pomysł na zabawę wziął się po wysłuchaniu opowiadania o Jacku, który był niedobry, oszukał nawet diabła.
Kiedy zmarł, nie dostał się ani do nieba, ani do piekła. Pojawia się na ziemi 31 października i straszy ludzi.
Aby w ten dzień przegonić Jacka, z dyni robione są lampiony, które mają go odstraszyć.
My natomiast do szkoły przyszliśmy ubrani w kolorach pomarańczowych i żółtych.
Za swoje oryginalne stroje zostały wyróżnione klasy 4a,4b i 4c.
Uczniowie tych klas otrzymali słodycze.
Warsztaty historyczne w Domu Spotkań z Historią
08.11.20237 listopada klasa 6c razem z p. Agnieszką Lindenau i p. Marią Matulą uczestniczyła w warsztatach historycznych w Domu Spotkań z Historią. Dowiedzieliśmy się jak czytać historię ze starych albumów rodzinnych. Wracając odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, przypomnieliśmy sobie kim był Józef Piłsudski.
6
Zajęcia profilaktyczne
08.11.2023Pod koniec października odbyły się zajęcia profilaktyczne z funkcjonariuszami policji. Uczniowie dowiedzieli się zarówno tego gdzie zgłosić się po pomoc,gdy staną się ofiarą przemocy oraz tego jakie konsekwencje poniosą,gdy będą stosować przemoc wobec innych.
Oś symetrii
08.11.2023Uczniowie klasy 3a uwielbiają zabawy z wykorzystaniem maty (Laboratoria Przyszłości). Nauka poprzez zabawę wzbudza wiele pozytywnych emocji. Na dzisiejszych zajęciach utrwalamy pojęcie symetrii
Poznajemy budowę liścia
08.11.2023Klasa 3a na lekcji przyrody zapoznała się z budową liścia. Dzieci mogły dokładnie obejrzeć z czego zbudowany jest liść dzięki programowi Corinth 3D (Labratoria Przyszłości). Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych przedstawiających jesienne liście.
2
Żywa lekcja przyrody czyli gady w naszej szkole
08.11.2023W środę gościliśmy panią Sylwię, miłośniczkę wszelkich gadów, wraz ze swoimi podopiecznymi, m. in. kameleonem, jaszczurkami, wężem zbożowym, żółwiem, agama brodatą.
Mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o gadach, np.:
* Co jedzą gady?
* Jak długo wykluwa się z jaja kameleon?
* Jak polują gady?
* Co to są lotopałanki?
* Co to jest sznurówka?
* Co to jest wylinka?
* Ile jaj składa kameleon?
* Ja wyglądają agama brodata i wąż zbożowy?
* Co to są przylgi?
* Jak wyglądają gekon gargulcowy i gekon orzęsiony?
* Czy jaszczurka może chodzić po szybie?
* Co to są krocionogi?
Najodważniejsi uczniowie mogli dotknąć zwierzątek, pogłaskać je, a nawet wziąć na ręce.
Było gwarno i wesoło!
128
Zbiórka darów dla Fundacji na Rzecz Kotów z Grochowa
31.10.2023W naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla Fundacji na Rzecz Kotów z Grochowa. Zbiórkę organizowały Karolina Wojda-Bugiewicz, Joanna Hołody i Anita Trawińska.
Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych fundacji rzeczy ( w tym karmy, środków czystości, akcesoriów, koców) dla podopiecznych.
Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę na potrzeby zwierząt.
Zebrane dary zostały przekazane fundacji 22.10.2023r.
Wszystkim dobroczyńcom - uczniom oraz rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy.1
Polskie symbole narodowe
31.10.202324 października br. uczniowie klasy 4b wzięli udział w lekcji historii w ramach projektu laboratoria przyszłości. Temat zajęć dotyczył polskich symboli narodowych. Dzięki drukarce 3d uczniowie mogli zobaczyć element naszego godła tzn. figurę Orła Białego, ponadto wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Dodatkowo zadaniem uczniów było narysowanie i pokolorowanie polskiej flagi. Myślę, że przed świętem Odzyskania Niepodległości było to dla dzieci cenna i ważna lekcja patriotyzmu.
2
Symetria
31.10.2023Niedawno klasa 1a poznawała pojęcie oś symetrii. Do tego zagadnienia wykorzystaliśmy matę (LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI), gdzie należało ułożyć lustrzane odbicie ułożonego wzoru. Okazało się to świetną zabawą dla pierwszaków!!!
Lekcja akwarystyki
31.10.2023Na początku października klasa 1a pogłębiała wiedzę na temat akwarystyki. Na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej rozmawialiśmy o hodowli ryb w akwarium, obejrzeliśmy też modele 3D ryb (PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI )przy których omówiliśmy budowę ryby. Następnie w programie graficznym Paint tworzyliśmy świat podwodny. Podsumowaniem tematu była praca plastyczna MOJE AKWARIUM.
3
Pierwszy dzień w szkole klasy 1a
31.10.2023Pierwszy dzień w szkole to ważna chwila dla dziecka i rodzica. Klasa 1a postanowiła zatrzymać tę chwilę jak najdłużej w swojej pamięci i zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia (aparat zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości). Na małej sesji zdjęciowej uśmiech dopisywał każdemu 😊.
Oddziaływania elektrostatyczne w praktyce :)
31.10.2023W październiku w ramach Laboratorium Przyszłości, w ramach omawianego działu "Elektrostatyki" uczniowie klas ósmych sprawdzali oddziaływania elektrostatyczne w praktyce:)
1
Działanie siłomierza w praktyce :)
31.10.2023W październiku uczniowie klas siódmych sprawdzali działanie siłomierza w praktyce :)
Jak zbudowana jest komórka roślinna?
25.10.2023Każdy żywy organizm jest zbudowany z komórek. Jest to pojęcie dosyć abstrakcyjne. O budowie komórki możemy uczyć się z różnych schematów i zdjęć mikroskopowych. Nie zawsze to jednak wystarcza. Komórka jest obiektem trójwymiarowym, nie jest płaska. Aby ułatwić sobie o niej naukę, zrozumieć i zapamiętać jej budowę, uczniowie klasy 4c skorzystali w programu Corint3D, dzięki któremu mogli obejrzeć budowę komórki roślinnej oraz wykonać pracę w programie graficznym. Zadaniem uczniów było narysowanie komórki oraz podpisanie jej elementów. Uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się narzędziami programu Paint oraz narzędziami tekstu.
10
Od hieroglifów do alfabetu Jak kształtowała się historia pisma?
25.10.2023Skąd wzięło się pismo na świecie? W klasie 5a poznawaliśmy historię pism od starożytności do współczesności. Dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje pisma i jakie czynniki wpływały na jego rozwój. Lekcja przeprowadzona przy pomocy materiałów z 3D, na której zostały wydrukowane hieroglify. Powstanie pisma zawdzięczamy potrzebie przekazywania i utrwalania myśli przez naszych przodków. Mówi się również, że pismo zrodziło się wraz z rozwojem handlu . Cywilizacja się rozwijała, a razem z nią komunikacja międzyludzka, która przybierała różnorakie formy, ewaluowała, czego konsekwencją jest używane przez nas dzisiaj pismo. Opanowaniu tej wiedzy poświęcone były nasze zajęcia.
5
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.