• Polskie symbole narodowe

          31.10.2023

          24 października br. uczniowie klasy 4b wzięli udział w lekcji historii w ramach projektu laboratoria przyszłości. Temat zajęć dotyczył polskich symboli narodowych. Dzięki drukarce 3d uczniowie mogli zobaczyć element naszego godła tzn. figurę Orła Białego, ponadto wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Dodatkowo zadaniem uczniów było narysowanie i pokolorowanie polskiej flagi. Myślę, że przed świętem Odzyskania Niepodległości było to dla dzieci cenna i ważna lekcja patriotyzmu.

        • Symetria

          31.10.2023

          Niedawno klasa 1a poznawała pojęcie oś symetrii. Do tego zagadnienia wykorzystaliśmy matę (LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI), gdzie należało ułożyć lustrzane odbicie ułożonego wzoru. Okazało się to świetną zabawą dla pierwszaków!!!

        • Lekcja akwarystyki

          31.10.2023

          Na początku października klasa 1a pogłębiała wiedzę na temat akwarystyki. Na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej rozmawialiśmy o hodowli ryb w akwarium, obejrzeliśmy też modele 3D ryb (PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI )przy których omówiliśmy budowę ryby. Następnie w programie graficznym Paint tworzyliśmy świat podwodny. Podsumowaniem tematu była praca plastyczna MOJE AKWARIUM.

        • Jak zbudowana jest komórka roślinna?

          25.10.2023

          Każdy żywy organizm  jest zbudowany z komórek. Jest to pojęcie dosyć abstrakcyjne. O budowie komórki  możemy uczyć się z różnych schematów i zdjęć mikroskopowych. Nie zawsze to jednak wystarcza. Komórka jest obiektem trójwymiarowym, nie jest płaska. Aby ułatwić sobie o niej naukę, zrozumieć i zapamiętać jej budowę, uczniowie klasy 4c skorzystali w programu Corint3D, dzięki któremu mogli obejrzeć budowę komórki roślinnej oraz wykonać pracę w programie graficznym. Zadaniem uczniów było narysowanie komórki oraz podpisanie jej elementów. Uczestnicy doskonalili umiejętność posługiwania się narzędziami programu Paint oraz narzędziami tekstu.

        • Od hieroglifów do alfabetu Jak kształtowała się historia pisma?

          25.10.2023

          Skąd wzięło się pismo na świecie? W klasie 5a  poznawaliśmy  historię pism od starożytności do współczesności. Dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje pisma i jakie czynniki wpływały na jego rozwój. Lekcja przeprowadzona przy pomocy materiałów z 3D, na której zostały wydrukowane hieroglify. Powstanie pisma zawdzięczamy potrzebie przekazywania i utrwalania myśli przez naszych przodków. Mówi się również, że pismo zrodziło się wraz z rozwojem handlu . Cywilizacja się rozwijała, a razem z nią komunikacja międzyludzka, która przybierała różnorakie formy, ewaluowała, czego konsekwencją jest używane przez nas dzisiaj pismo. Opanowaniu tej wiedzy poświęcone były nasze zajęcia.

        • Wynalazki , które umożliwiły dalekie podróże.

          25.10.2023

          Postęp , jaki dokonał się w technice żeglarskiej w XV wieku, umożliwił podejmowanie dalekomorskich wypraw. Ogromne znaczenie dla rozwoju żeglugi miało upowszechnienie przyrządów nawigacyjnych takich jak kompas i astrolabium, pojawienie się dokładniejszych map oraz statków - karawel. Pierwsze ,które miały ruchome żagle, które umożliwiały podróżowanie w wybraną stronę świata niezależnie od kierunku wiatru. Taki żaglowiec uczniowie mogli obejrzeć dzięki drukarce 3D. Porównywali wydruk z żaglowcem ukazanym na innych ilustracjach .

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - klasy 8

          25.10.2023

          W ramach obchodów  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas 8 brali udział w lekcjach informatyczno-bibliotecznych, dotyczących książek. Uczniowie przypomnieli sobie uniwersalną klasyfikację dziesiętną oraz podział  literatury w bibliotekach szkolnych. Poznali rodzaje książek dla dzieci z podziałem na rodzaje np.: książki dźwiękonaśladowcze, książki edukacyjne, książeczki kontrastowe, książki aktywizujące i interaktywne, książeczki z dźwiękiem, książeczki z ruchomymi elementami itp. Następnie uczniowie mieli znaleźć odpowiedź na pytanie:  „Dlaczego powinniśmy czytać książki już od najmłodszych lat?” Odpowiedzi zebrane zostały w formie dokumentu tekstowego, do którego uczniowie wykorzystali grafikę SmartArt.

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - klasy 5

          25.10.2023

          Co to jest kapitułka, grzbiet, trzon, obwoluta, wklejka, karta przedtytułowa, karta tytułowa wiedzą już dokładnie uczniowie klas piątych, którzy w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczestniczyli w lekcjach informatyczno-bibliotecznych. Uczniowie przypomnieli sobie jak zbudowana książka oraz mogli obejrzeć każdy w wymieniowych elementów na przykładowych książkach. Jednocześnie przypomnieli sobie zasady dotyczące dbania o książki oraz stworzyli krótką prezentację.

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - klasy 6

          25.10.2023

          Uczniowie klas 6 w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczestniczyli w zajęciach informatyczno-bibliotecznych.  Przypomnieli sobie rodzaje katalogów : alfabetyczny, rzeczowy na podstawie zaprezentowanej planszy. Uczniowie zapoznali się z uniwersalna klasyfikacją dziesiętną (UKD) i za jej pomocą samodzielnie odczytywali informacje z naklejek umieszczonych na grzbietach książek z biblioteki szkolonej. Uczniowie zostali zapoznani ze statystyką wypożyczeń w naszej szkole, a na podstawie uzyskanych danych tworzyli wykresy w programie Excel. Następnie uczyli się formatowania wykresów: zmiany kolorów poszczególnych elementów wykresu, dodawania i edycji etykiet danych, ustawienia legendy itp.

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - klasy 4

          25.10.2023

          Jak zbudowana jest książka? Na to pytanie próbowały odpowiedzieć dzieci z klasy 4 w ramach promocji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem lekcji bibliotecznej było poznanie podstawowych elementów budowy książki i ich funkcji. Uczniowie dowiedzieli się co to jest: okładka, karta tytułowa, korpus, tekst główny i spis treści. Po części teoretycznej przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Uczniowie w programie graficznym projektowali własną okładkę do wybranej przez siebie książki lub wiersza.

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - klasy 7

          25.10.2023

          W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Uczniowie klas 7 w ramach obchodów święta naszej biblioteki brali udział w lekcjach informatyczno-bibliotecznych, na których przypomnieli sobie  podstawowe zasady korzystania z usług biblioteki szkolnej ze szczególnym zaakcentowaniem potrzeby poszanowania książek. Zapoznali się z uniwersalną klasyfikacją dziesiętną oraz z podziałem literatury w bibliotekach szkolnych. Poznali potrzebę podziału katalogu na alfabetyczny i rzeczowy (alfabetyczny – poszukiwanie książek danego autora, rzeczowy – wyszukiwanie książek na określony temat). Uczniowie obejrzeli różne rodzaje książek, a na zakończenie lekcji wykonali plakat nt. „Dlaczego warto czytać książki”.

        • Bieg Fair Play

          15.11.2023

          Dnia 29.09.2023r.w naszej szkole odbył się bieg Fair Play. 

          Każda klasa miała możliwość wystawić 1 drużynę w biegu sztafetowym. Bieg miał na celu przybliżyć nam zady Fair Play w sporcie.

          Wielkie brawa dla uczniów szkoły SP 271.

        • Spotkanie autorskie

          25.10.2023

          W piątek 13 października gościem naszej szkolnej biblioteki była Yvette Żółtowska – Darska, autorka piłkarskich bestsellerów dla młodzieży. Autorka prezentowała swoje najnowsze książki, czyli „Van Dijk”, „MBappè” oraz niedawno wznowioną książkę „Messi”.

          W trakcie spotkania pani Yvette organizowała także uczniom ciekawe quizy o piłkarzach oraz wręczała nagrody za najszybsze odpowiedzi. Okazało się, że mamy wielu fanów piłki nożnej i to nie tylko wśród chłopców.

          Każdy uczestnik spotkania otrzymał  na koniec pamiątkowy plakat  z  książkami autorki.

          W listopadzie bieżącego roku przewidziana jest premiera kolejnej  pozycji pani Darskiej pt. „Haaland”.

          Już nie możemy się doczekać!

        • Zajęcia z pierwszej pomocy - 7b

          25.10.2023

          12.10.2023 r. klasa 7b uczestniczyła w zajęciach z pierwszej pomocy, które odbywały się na terenie XXI LO im. Hugona Kołątaja. Uczniowie poprzez ciekawe formy prezentacji mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Obejrzeli ćwiczenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i poznali kolejne etapy ratowania życia. Ćwiczyli na fantomie jak należy prawidłowo, pomóc poszkodowanym w nagłych wypadkach.
          Swoją wiedzą mogą teraz dzielić się z innymi.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.