• Widowisko „Betlejem polskie”
    • Widowisko „Betlejem polskie”

     05.02.2020

     W dniu 6 grudnia klasy szóste, siódme i ósme przeżyły wspaniałe chwile w siedzibie zespołu „Mazowsze”, gdzie obejrzały widowisko pt. „Betlejem polskie”. Utwór krakowskiego poety powstał  w 1904 r.,  jego premiera we Lwowie, a następnie w Krakowie  była wielkim wydarzeniem artystycznym i patriotycznym. Także po upływie  ponad stu lat spektakl  porusza serca, a jego treści nie straciły  swej uniwersalności.

     Malownicze, barwne przedstawienie obfitowało w tradycyjne kolędy, ale także mało znane pastorałki wykonane brawurowo przez artystów, również tych najmłodszych obserwowanych z zachwytem przez naszych uczniów. Najmłodsza solistka zebrała zasłużone brawa za wykonanie pastorałki „Ej Maluśki, Maluśki”. Nie mniej podobała się finałowa kolęda „Od serca do ucha”. Oczywiście spektakl zespołu Mazowsze obfitował w barwne, porywające tańce.

     Wyjazd okazał się wspaniałą lekcją polskiej historii, kultury, tradycji.

   • Udział w akcji Fundacji Orange Jest Nas Więcej
    • Udział w akcji Fundacji Orange Jest Nas Więcej

     05.02.2020

     Uczniowie klas V-VI dołączyli do ogólnopolskiej akcji Fundacji Orange Jest Nas Więcej.Celem akcji jest uwrażliwienie uczniów na coraz częstsze zjawisko jakim jest hejt. Mowa nienawiści w sieci prowadzi do przykrych konsekwencji w życiu realnym: zaniżonego poczucia własnej wartości, autoagresji, a w najgorszym przypadku do myśli samobójczych.Uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagrożeniami, które mogą napotkać w sieci. Nauczyciele przekazują wiedzę dotyczącą przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online oraz jak radzić sobie z problemem hejtu.

   • Warsztaty geologiczne
    • Warsztaty geologiczne

     05.02.2020

     Dnia 18 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty geologiczne dla klas 3-8.

     Warsztaty mają na celu naukę poprzez zabawę. Lekcja bądź każde inne zajęcia już nie muszą być oparte tylko na wiedzy z książek. Na zajęciach geologicznych uczniowie mogą obejrzeć, dotknąć a przede wszystkim dowiedzieć się:

        co to jest kamień?   dlaczego kamień jest twardy?   dlaczego mucha śpi w bursztynie?   dlaczego na pustyni jest dużo piasku?   czemu w kamieniach są muszelki?

     Galeria zdjęć

   • Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy - strażak
    • Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy - strażak

     05.02.2020

     Kolejnym gościem opowiadającym o swej pracy klasom 8a i 8b był tata jednej z naszych koleżanek – przedstawiciel straży pożarnej. Pan strażak w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, jak niebezpieczna, ciężka i potrzebna jest praca strażaka. Dowiedzieliśmy się podczas spotkania, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też usuwają skutki żywiołów. Bardzo cennymi informacjami były dla nas przedstawione przez gościa wszystkie potencjalne zagrożenia pożarowe istniejące w naszych mieszkaniach.

     Nie jesteśmy jeszcze pewni czy ktoś z nas wybierze w przyszłości zawód strażaka, ale od tego spotkania jeszcze bardziej będziemy podziwiać przedstawicieli tej profesji.

   • Warsztaty Młodego Naukowca
    • Warsztaty Młodego Naukowca

     05.02.2020

     W dniu 12 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się niesamowite warsztaty. Warsztaty Młodego Naukowca to zajęcia, które pobudzają i rozwijają wyobraźnię u dziecka, a także zapoznają go z fascynującym światem chemii i fizyki.

     Animatorki zaprezentowały serię ciekawych doświadczeń, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Warsztaty Młodego Naukowca to między innymi czarowanie, szukanie i sprawdzanie. To również mieszanie, przelewanie i zmienianie barwy substancji. Sprawianie, że coś zniknie, a coś nieoczekiwanie się pojawi. Mówiąc krótko: działo się!

     Galeria zdjęć

   • Bal Sławnych Polaków - Duży Samorząd
    • Bal Sławnych Polaków - Duży Samorząd

     05.02.2020

     Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Bal Sławnych Polaków.

     Organizatorem imprezy był Samorząd Szkolny z opiekunem p. Izabelą Janecką Pani Maria Gościcka. Uczniowie naszej szkoły mogli tego dnia przeprać się za sławnego Polaka. Podczas zabawy został zorganizowany konkurs na najciekawsze i najbardziej pomysłowe stroje, których autorzy zostali nagrodzeni. Bal był też wspaniałą okazją na niesienie bezinteresownej pomocy innym.

     Podczas balu wolontariusze sprzedawali bilety wstępu, z których cały dochód został przeznaczony na rzecz naszej uczennicy z klasy 6d. Wśród darczyńców opiekun Samorządu Szkolnego p. Izabela Janecka rozlosowała drobne upominki, co było bardzo niezwykle emocjonującą częścią balu.

      

   • Bal Sławnych Polaków - Mały Samorząd
    • Bal Sławnych Polaków - Mały Samorząd

     05.02.2020

     30 października jak co roku odbył się Bal Sławnych Polaków. Dzieci z klas 0-3 przebrały się za Polki i Polaków, którzy rozsławili nasz kraj na całym świecie i zapisali się na kartach naszej historii. Jednak nie tylko dobra zabawa była ważna, ale też pomoc materialna, którą mogliśmy ofiarować naszym małym przyjaciołom ze schroniska w Milanówku. Udało się zebrać duże opakowania suchej karmy, puszki z mokrą karmą oraz wiele innych smakołyków dla psów i kotów.Mamy nadzieję, że nasze prezenty będą smakować :)Mały Samorząd.RAPORT Z PRZEKAZANIA KARMYPSY:1.Sucha karma: 34 opakowania - 57,25 kg2.Mokra karma: 7 opakowań - 1,2 kg3.Puszki: 17 sztuk - 9,75 kg4.Przysmaki: 15 opakowań KOTY:1.Sucha karma: 10 opakowań - 14,25 kg2.Mokra karma: 16 opakowań - 7,75 kg3.Puszki: 16 sztuk - 6,64 kg

    • 11 Listopada 2019

     05.02.2020

     Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy...11 listopada jest dla wszystkich Polaków dniem szczególnym. Wyswobodzeni po 123 latach niewoli ówcześni Polacy wreszcie odetchnęli z ulgą, dając nam- współczesnym- szansę na życie w wolnym, niepodległym kraju.  Dla nauczycieli, dyrekcji, uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 Listopada jest to święto podwójnie ważne.W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę tego wydarzenia, co z ogromną pieczołowitością i stosowną powagą uczczono podczas uroczystego apelu przygotowanego przez klasę 6b z wychowawczynią p. Trawińską oraz chór szkolny pod przewodnictwem p. Jerzykiewicz.Społeczność szkolna w odświętnych strojach uczestniczyła w apelu śpiewając pieśni, słuchając wierszy i przemówień (w tym nagrania oryginalnej wypowiedzi Marszałka Józefa Piłsudskiego), które przedstawiali starsi koledzy i koleżanki.  Piękna dekoracja nawiązująca do symboli narodowych: orła białego, barw białej i czerwonej jedynie podkreślała wyraz artystyczny.  Całość wzbudzała podziw oraz  wzruszenie i dumę.  

    • Spotkanie z pilotem i stewardessą

     05.02.2020

     W dniu 15 października 2019 r. uczniowie klas 8a i 8b spotkali się z pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT oraz stewardessą linii Enter Air. Nasi goście opowiadali na czym polega ich praca, jakie są plusy i minusy wykonywania tego niezwykle trudnego i bardzo odpowiedzialnego zawodu. Pilot zapoznał uczniów z budową samolotu typu embraer, opowiedział o tym jaki zasięg ma taki samolot i ile paliwa musi zabrać. Wyjaśnił, dlaczego w transporcie lotniczym zdarzają się opóźnienia, a także zapoznał uczniów z kilkoma ciekawymi pojęciami; m.in. czym jest slot, briefing oraz zjawisko dekompresji. Stewardessa omówiła zadania, które musi wykonywać na pokładzie samolotu. Zapoznała uczniów z zasadami bezpieczeństwa, a także opowiedziała o tym, jak sprawnie przeprowadza się ewakuację samolotu. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda strój służbowy pilota i stewardessy, jakie są wymogi nawet odnośnie fryzury i w przypadku kobiet - makijażu. Uczniowie dowiedzieli się także, jaką drogę musieli pokonać nasi gości do zdobycia swojego wymarzonego zawodu. Przedstawili uczniom jakie trzeba mieć predyspozycje zarówno fizyczne, jak i psychiczne, aby móc zostać pilotem lub stewardessą. Szczególną uwagę zwrócili uczniom na znajomość języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego, który jest niezbędny do pracy w lotnictwie.

    • Kawiarenka charytatywna

     05.02.2020

     14 października 2019 roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Kawiarenkę Charytatywną”. Wszyscy zajadali się zakupionymi ciastami, babeczkami i torcikami, zachwalając wspaniałe dekoracje wypieków.

     Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cel charytatywny, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i wszelką pomoc.

    • Dzień Edukacji Narodowej 2019

     05.02.2020

     W poniedziałek 14 października 2019 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 8a pod kierunkiem pani Izabeli Janeckiej przygotowali program artystyczny. Humorystyczne przedstawienie pt. „Nowoczesna bajka o Kopciuszku”. Młodzi aktorzy brawurowo odegrali swoje role prezentując charakterystyczne postaci. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły życzenia.

    • Pasowanie na ucznia 2019

     05.02.2020

     Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

    • Wybory do Samorządu Szkolnego 2019

     05.02.2020

     Dnia 30 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Podczas apelu poprzedzającego głosowanie uczniowie zaprezentowali swoje programy wyborcze a pani Izabela Janecka przypomniała wszystkim zasady głosowania.  Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Oliwia z klasy 7a.

  • Nagłówek

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

   Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.