• Bal Sławnych Polaków - Mały Samorząd
    • Bal Sławnych Polaków - Mały Samorząd

     05.02.2020

     30 października jak co roku odbył się Bal Sławnych Polaków. Dzieci z klas 0-3 przebrały się za Polki i Polaków, którzy rozsławili nasz kraj na całym świecie i zapisali się na kartach naszej historii. Jednak nie tylko dobra zabawa była ważna, ale też pomoc materialna, którą mogliśmy ofiarować naszym małym przyjaciołom ze schroniska w Milanówku. Udało się zebrać duże opakowania suchej karmy, puszki z mokrą karmą oraz wiele innych smakołyków dla psów i kotów.Mamy nadzieję, że nasze prezenty będą smakować :)Mały Samorząd.RAPORT Z PRZEKAZANIA KARMYPSY:1.Sucha karma: 34 opakowania - 57,25 kg2.Mokra karma: 7 opakowań - 1,2 kg3.Puszki: 17 sztuk - 9,75 kg4.Przysmaki: 15 opakowań KOTY:1.Sucha karma: 10 opakowań - 14,25 kg2.Mokra karma: 16 opakowań - 7,75 kg3.Puszki: 16 sztuk - 6,64 kg

    • 11 Listopada 2019

     05.02.2020

     Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy...11 listopada jest dla wszystkich Polaków dniem szczególnym. Wyswobodzeni po 123 latach niewoli ówcześni Polacy wreszcie odetchnęli z ulgą, dając nam- współczesnym- szansę na życie w wolnym, niepodległym kraju.  Dla nauczycieli, dyrekcji, uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 Listopada jest to święto podwójnie ważne.W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę tego wydarzenia, co z ogromną pieczołowitością i stosowną powagą uczczono podczas uroczystego apelu przygotowanego przez klasę 6b z wychowawczynią p. Trawińską oraz chór szkolny pod przewodnictwem p. Jerzykiewicz.Społeczność szkolna w odświętnych strojach uczestniczyła w apelu śpiewając pieśni, słuchając wierszy i przemówień (w tym nagrania oryginalnej wypowiedzi Marszałka Józefa Piłsudskiego), które przedstawiali starsi koledzy i koleżanki.  Piękna dekoracja nawiązująca do symboli narodowych: orła białego, barw białej i czerwonej jedynie podkreślała wyraz artystyczny.  Całość wzbudzała podziw oraz  wzruszenie i dumę.  

    • Spotkanie z pilotem i stewardessą

     05.02.2020

     W dniu 15 października 2019 r. uczniowie klas 8a i 8b spotkali się z pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT oraz stewardessą linii Enter Air. Nasi goście opowiadali na czym polega ich praca, jakie są plusy i minusy wykonywania tego niezwykle trudnego i bardzo odpowiedzialnego zawodu. Pilot zapoznał uczniów z budową samolotu typu embraer, opowiedział o tym jaki zasięg ma taki samolot i ile paliwa musi zabrać. Wyjaśnił, dlaczego w transporcie lotniczym zdarzają się opóźnienia, a także zapoznał uczniów z kilkoma ciekawymi pojęciami; m.in. czym jest slot, briefing oraz zjawisko dekompresji. Stewardessa omówiła zadania, które musi wykonywać na pokładzie samolotu. Zapoznała uczniów z zasadami bezpieczeństwa, a także opowiedziała o tym, jak sprawnie przeprowadza się ewakuację samolotu. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda strój służbowy pilota i stewardessy, jakie są wymogi nawet odnośnie fryzury i w przypadku kobiet - makijażu. Uczniowie dowiedzieli się także, jaką drogę musieli pokonać nasi gości do zdobycia swojego wymarzonego zawodu. Przedstawili uczniom jakie trzeba mieć predyspozycje zarówno fizyczne, jak i psychiczne, aby móc zostać pilotem lub stewardessą. Szczególną uwagę zwrócili uczniom na znajomość języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego, który jest niezbędny do pracy w lotnictwie.

    • Kawiarenka charytatywna

     05.02.2020

     14 października 2019 roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Kawiarenkę Charytatywną”. Wszyscy zajadali się zakupionymi ciastami, babeczkami i torcikami, zachwalając wspaniałe dekoracje wypieków.

     Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cel charytatywny, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i wszelką pomoc.

    • Dzień Edukacji Narodowej 2019

     05.02.2020

     W poniedziałek 14 października 2019 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 8a pod kierunkiem pani Izabeli Janeckiej przygotowali program artystyczny. Humorystyczne przedstawienie pt. „Nowoczesna bajka o Kopciuszku”. Młodzi aktorzy brawurowo odegrali swoje role prezentując charakterystyczne postaci. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły życzenia.

    • Pasowanie na ucznia 2019

     05.02.2020

     Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

    • Rocznica wybuchu II wojny światowej

     05.02.2020

     Rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z tragicznymi wydarzeniami w dziejach naszej ojczyzny. Nie możemy zapomnieć, że właśnie 1 września 1939 r. o świcie hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa, największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Wojna pochłonęła wiele istnień ludzkich i spowodowała wiele zniszczeń. Największe straty poniosła Polska. Z tej okazji klasa 6a pod kierunkiem pani Anety Mencfeld przygotowała akademię.

     Pamiętajmy, że dzięki bohaterskiej postawie naszych przodków – żyjemy w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

    • Wybory do Samorządu Szkolnego 2019

     05.02.2020

     Dnia 30 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Podczas apelu poprzedzającego głosowanie uczniowie zaprezentowali swoje programy wyborcze a pani Izabela Janecka przypomniała wszystkim zasady głosowania.  Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Oliwia z klasy 7a.

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     02.02.2020

     Drugiego września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2019/2020. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pan dyrektora. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po oficjalnej części dzieci z klasy 3b pod opieką pani Justyny Balulewicz zaprezentowali przedstawienie przygotowane na tę okazję. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

  • Nagłówek

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

   Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.