Samorząd Szkolny ogłasza zbiórkę :)
Od 8.05 do 20.05 zbieramy karmę i akcesoria dla Fundacji Koty z Grochowa :) Dary przekazujemy do pani Anity Trawińskiej lub pani Joanny Hołody.
Dziękujemy!
Samorząd Szkolny ogłasza zbiórkę :)
Od 8.05 do 20.05 zbieramy karmę i akcesoria dla Fundacji Koty z Grochowa :) Dary przekazujemy do pani Anity Trawińskiej lub pani Joanny Hołody.
Dziękujemy!
Na początku maja klasa 3a poznawała przyrodę bardzo dokładnie.
W ramach lekcji dzieci wyszły na spacer, gdzie w grupach zbierały przyrodnicze obiekty. Następnie zgromadzone rzeczy oglądaliśmy w dużym przybliżeniu używając do tego cyfrowego mikroskopu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Były również, żywe obiekty badawcze (mrówka Stefan, kowal Marcel), które przetrwały obserwacje małych naukowców. 😊
Uczniowie klas 4 uczestniczyli w niezwykłym spacerze po Londynie, a to dzięki nowoczesnej technologii. Okulary VR, zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”, pozwoliły uczestnikom zwiedzić najważniejsze miejsca i najbardziej spektakularne budynki. Dodatkową zaletą takiego zwiedzania jest to, że można zajrzeć do wnętrz, które nie zawsze są dostępne dla publiczności. Taka wycieczka ma jeszcze jeden plus – tutaj zawsze jest piękna pogoda! Po obejrzeniu wszystkich punktów programu uczniowie za pomocą edytora grafiki samodzielnie wykonali flagę Wielkiej Brytanii. Powtarzając sobie narzędzie edytora oraz doskonaląc umiejętność posługiwania się nimi.
25 kwietnia uczniowie klasy 1b i 3c wzięli udział w lekcji o owadach. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć różne gatunki dzięki wykorzystaniu okularów VR, które zostały zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Trójwymiarowe modele wywołały duże zainteresowanie wśród uczestników zajęć. Dużą niespodzianka dla uczniów były żywe okazy straszyka diabelskiego, którego mogli obejrzeć na zajęciach. Dzieci obejrzały prezentację, w której zawarte zostały najważniejsze informacje o tych owadach oraz o sposobie ich hodowli w warunkach domowych.
Uczniowie klas ósmych na lekcji chemii poszukiwali odpowiedzi na pytanie „czy wszystkie sole rozpuszczają się w wodzie”? Doskonałą pomocą była tabela rozpuszczalności zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na tablicy czytelnie ukazano informacje o charakterze rozpuszczalności w wodzie, tj. dobrze rozpuszczalna, trudno rozpuszczalna, praktycznie nierozpuszczalna, rozkłada się w wodzie, zachodzi złożona reakcja chemiczna. Dodatkowo kolorem oznaczono barwę wytrącającego się osadu.
Czy wiecie, że uzbieraliśmy 111 sztuk szczoteczek do zębów, 49 past i 120 kostek mydła? To bardzo dużo! Dziękujemy!Dary pojechały do Fundacji Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO do Poznania, a potem prościutko do Afryki :)Dziękujemy Społeczności Naszej Szkoły!
Samorząd Szkolny
W czwartek 13 kwietnia w bibliotece szkolnej gościliśmy ponownie panią Monikę Oworuszko, autorkę kryminałków dietetycznych o przygodach Walentego i spółki. W spotkaniu autorskim uczestniczyły klasy 1a, 1b i 2c. Dwie z książek pani Oworuszko omawiane są w naszej szkole jako lektury w klasach młodszych.
„Walenty i spółka” to pierwsza na rynku seria kryminalno – dietetyczna dla dzieci. Śledząc losy bohaterów czytelnicy poznają zasady zdrowego odżywiania. Humor, barwne postacie i warta akcja gwarantują dobrą zabawę. [info ze strony autorki]
Uczniowie osobiście mogli zadać autorce przeróżne pytania dotyczące powstawania serii i nie tylko oraz otrzymali na koniec pamiątkowe autografy.
Przedświąteczne lekcje informatyki uczniowie naszej szkoły wykorzystali do pracy twórczej. Uczestnicy zajęć tworzyli pisanki za pomocą dostępnych narzędzi w programach, w których pracowali. Zanim jednak uczniowie przeszli do tworzenia własnych prac mogli obejrzeć przykładowe modele pisanek wydrukowanie na naszej szkolnej drukarce Banach 3D. Sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, powstały pisanki tematyczne, tradycyjne a nawet abstrakcyjne.
W dniach 30.03, 31.03, 03.04 i 5.04 w naszej bibliotece odbywały się warsztaty wielkanocne. Uczniowie młodszych klas wykonywali jajka wielkanocne, a starsi wielkanocne wianki. Wszyscy świetnie się bawili i dumnie prezentowali swoje prace.
30 marca uczniowie klasy 5b na lekcji o temacie: Liść- wytwórnia pokarmu pracowali z mobilnym mikroskopem cyfrowym.
Obserwowaliśmy nerwację liścia; różnice brzegów blaszki liściowej. Obraz z mikroskopu był wyświetlany w czasie rzeczywistym na szkolnym ekranie. Mikroskop zakupiony została w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
W ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 8a oraz 8c rozpoczęli eksperymenty związane ekosystemem.
Sprawdzamy jak przebiega rozkład martwej materii organicznej. Analizujemy warunki niezbędne do kiełkowania i prawidłowego wzrostu roślin.
Badamy łańcuchy pokarmowe i sieci pokarmowe różnych środowisk (lądowe i wodne).
Wszystko to jest możliwe dzięki pakietom zakupionym w ramach projektu LP.
Eksperyment będzie trwał około trzech tygodni.
29 marca uczniowie klasy 1b zostali zaproszeni na zajęcia dotyczące wydruków 3D. Celem lekcji było poznanie zasady działania drukarek 3D, a dokładnie drukarki Banach 3D, znajdującej się w pracowni komputerowej zakupionej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie zostali zapoznani z budową drukarki, mogli uczestniczyć w procesie wymiany filamentu oraz podziwiać drukarkę podczas wydruku. Następnie uczniowie obejrzeli wcześniej przygotowane wydruki. Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy z uwagą słuchali o zastosowaniu wydruku 3D w różnych dziedzinach nauki. Na zakończenie zajęć uczniowie wzięli udział w piłkarskiej grze planszowej, w której do rzutów kostką wykorzystana została wieża specjalnie wydrukowana na potrzeby lekcji. Uczniowie świetnie się bawili przy konkurencjach ruchowych pod czujnym okiem wychowawczyni, która pełniła rolę jury. Uczniowie doskonale wykonali zadania a każdy uczestnik zajęć otrzymał drobny upominek.
Razem z moje-miasto-bez-elektro-śmieci w naszej szkole zbieramy baterie :)
Za każdy kilogram zebranych baterii, przypisywane są nam 2 punkty Funduszu Oświatowego, bezpośrednio do konta placówki. Punkty te będziemy mogli wymienić na pomoce dydaktyczne!
Kochani! Przynoście baterie i wrzucajcie do specjalnych pojemników, które znajdziecie na 2 piętrze i parterze naszej szkoły :)
Samorząd Szkolny
W naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny 2023 r. był DNIEM BEZ PLECAKA.
Samorząd Szkolny poprosił wszystkich chętnych uczniów o przyjście tego
dnia bez plecaków.
Zabawa polegała na tym, by potrzebne przybory spakować w innym niż szkolny plecak „pojemniku”.
Uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją i kreatywnością. 21 marca piórniki, zeszyty, książki „wylądowały” w chlebaku, wózku, lodówce turystycznej, kasku, śpiworze, a nawet... w szafce. Najbardziej pomysłowi uczniowie zostali nagrodzeni.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.
Pierwszy Dzień Wiosny uświetniła w naszej szkole akcja „Szkoła w kwiatach
– czekamy na wiosnę”.
Uczniowie wszystkich klas wykonali przepiękne dekoracje kwiatowe.
Pomysłowo przyozdobili drzwi i sale lekcyjne.
Dzięki kwiatowym ozdobom szkoła wyglądała bardzo kolorowo i wiosennie.
Zabawa klockami na matematyce?? Ta zabawa to również nauka. Uczniowie klas 6a i 7a podczas zajęć z logiczną kostka Betzold mając do dyspozycji jedynie 7 kolorowych klocków pobudzali wyobraźnię przestrzenną, tak niezbędną w nauce geometrii. Złożenie sześcianu było tylko jednym z wielu zadań, które uczniowie wykonywali z dużym zaangażowaniem podczas zajęć. Materiały wykorzystanie na lekcji został zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
W lutym biblioteka szkolna zorganizowała konkurs walentynkowy dla klas 1-8 pod hasłem "Podziel się sercem". Wpłynęło dużo pięknych prac, spośród których jury wyłoniło zwycięzców na dwóch poziomach: klas 1-3 oraz 4-8. Dziękujemy za udział, laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Nasza szkoła włącza się w akcję społeczno–edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.
Dlaczego żonkile?
Marek Edelman, jeden z przywódców Powstania, co roku składał w miejscach pamięci związanych z zagładą Żydów bukiet żółtych żonkili. Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania.
6 lutego to w naszej szkole dzień podsumowań. Tego dnia odbył się apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2022/2023, idealny moment na nagrodzenie pracy i wyciągnięcie wniosków do dalszych działań. Wychodząc z tego założenia Samorząd Uczniowski postanowił dokonać podsumowania wyników nauczania poszczególnych klas i nagrodzić uczniów , którzy włożyli najwięcej trudu i wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w naukę. Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy od września do stycznia reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy sukcesów w II semestrze!
Warszawa Talentów-rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Powered by aSc EduPage