Klasa 3c na zajęciach o kosmosie oglądała planety korzystając z programu Corinth3D.
„Play and Say”
15.06.2023W dniu 8 czerwca uczniowie klasy 4C grupa 1 na lekcji języka angielskiego grali w grę zatytułowaną „Play and Say” używając kostki z nazwami kolorów wykonanej techniką 3D. Uczniowie byli podzielenia na 3 grupy czteroosobowe. Każda grupa losowała przydzieloną nazwę koloru oraz kategorie poznanego wcześniej słownictwa.
Następnie w czasie 5 minut uczniowie mieli za zadanie napisać jak najwięcej słówek w danej kategorii (animals, furniture, natura, clothes, food and fruit)
Każda grupa za prawidłowo napisane słowo zdobywała punkty. Następnie ponownie rzucając kostką losowali następny kolor i kategorie oraz rozpoczynali rywalizacje ponownie. Wszyscy uczniowie biorący udział w grze otrzymali oceny za aktywny udział na lekcji.
Kostka 3D na języku angielskim
15.06.2023W dniu 8 czerwca uczniowie klasy 4A grupa 1 na lekcji języka angielskiego używali kostki z nazwami jedzenia wykonanej techniką 3D grając w grę „Throw the dice and tell what do you usually put on (pizza, pasta, sandwich, hamburger)”. Uczniowie w 3 grupach mieli możliwość zdobycia punktów za napisanie wszystkich składników potrzebnych do wykonania danej potrawy w czasie 10 minut. Następnie rzucając kostką zmieniali nazwę potrawy i ponownie rozpoczynali rywalizacje.
Wszyscy uczniowie biorący udział w lekcji otrzymali ocenę za aktywność.
"What were you doing yesterday..."
15.06.2023W dniu 12 czerwca uczniowie klasy 7B na lekcji języka angielskiego zatytułowanej „What were you doing yesterday at (7:45 AM, 6:30 AM, 12:50 PM, 3:25 PM, 10:00 PM, 7:15 PM)”. Uczniowie w trzech grupach w ramach powtórzenia ćwiczyli czas Past Continuous używając zdań pytających oraz oznajmujących. W czasie lekcji uczniowie mieli okazje użyć godzinowej kostki do gry wykonanej techniką 3D. Za każde prawidłowo zadane pytanie oraz odpowiedź otrzymywali plusy za aktywność na lekcji.
Czynności dnia codziennego oraz przysłówków częstotliwości
15.06.2023W dniu 13 czerwca uczniowie klasy 4B na lekcji języka angielskiego ćwiczyli zdania opisujące czynności dnia codziennego (daily rutines) oraz przysłówków częstotliwości (always, often, usually, sometimes, never, seldom), używając godzinowej kostki do gry wykonanej techniką 3D. W drugiej części lekcji uczniowie mieli za zadanie mimicznie pokazać daną czynność, określić jak często ją wykonują, wskazując na kartę z nazwą przysłówka. Reszta klasy zgadywała jaka to czynność.
Początki z programowaniem
15.06.2023Uczennica uczyła się programowania przy czym świetnie się bawiła. Planowała trasy, które musiał pokonać robot. Uważnie obserwowała , czy robot dotrze drogą którą chciała mu pokazać.
Rozwijanie wyobraźni przestrzennej.
15.06.2023Uczennica na zajęciach rewalidacyjnych układała i budowała konstrukcje z klocków Geolegs. Poprzez zabawę usprawniała i stymulowała motorykę małą. Zajęcia dostarczały wrażeń dotykowych oraz poznała dzięki nim różne kształty. Uczennica tworzyła własne projekty, jak również tworzyła figury zgodnie z instrukcją.
Poznajemy czym jest mikroskopowanie.
15.06.2023Uczeń miał możliwość zapoznać się na zajęciach z urządzeniem takim jak mikroskop cyfrowy. Mógł poznać jego budowę oraz zasady pracy z mikroskopem. Na lekcjach poznał strukturę rośliny niewidoczną gołym okiem.
Moje uczucia i emocje” – kształtowanie postaw społecznych
15.06.2023Uczniowie na zajęciach rewalidacyjnych uczyli się identyfikować emocje: radość, smutek, złość, strach, zdziwienie wykorzystując buźki z emocjami wydrukowane na drukarce 3D. Dopasowywali buźki do obrazków oraz nazywali emocje.
Zajęcia wspierania uzdolnień w klasach pierwszych
15.06.2023Zajęcia wspierania uzdolnień w klasach pierwszych z użyciem kostki ( dwie jednostki lekcyjne).
Tematem zajęć była Morska, piracka wyprawa.
Podczas zajęć uczniowie utrwalali pirackie piosenki, poznali instrument perkusyjny -burza,
na wyspie piratów grali na bębnach, tańczyli taniec piracki, tworzyli prace plastyczne.
Jak zwykle zajęcia rozpoczęły się piosenką na powitanie. Tym razem piosenkę śpiewaliśmy na różne sposoby. Dzieci rzucały kostką, na której były zamieszczone obrazki związane z emocjami. W zależności od tego, która buźka wypadła, tak dzieci śpiewały powitankę: smutno, płaczliwie, ze złością, wesoło … .
Po zmianie ilustracji na kostce rozpoczęliśmy rzuty, po których uczniowie odgadywali jaki fragment tekstu z poznanych piosenek pirackich ilustruje obrazek. Był kompas, pirat, statek, palmy, skrzynia skarbów, burza. Dzieciaki śpiewały i inscenizowały piosenki. Obrazek z burzą był wprowadzeniem do zapoznania dzieci z budową i sposobem grania na instrumencie o nazwie- burza, obrazek z piratem dał sygnał do tańca piratów, obrazek z palmami zaprowadził dzieci na wyspę.
W ostatniej części zajęć uczniowie mogli wykazać się plastycznie, malowali Wyprawę piracką, niektórzy z nich podczas pracy wykorzystywali ilustracje zamieszczone na kostce.
TANIEC PIRATÓW KLAS PIERWSZYCH
Choreografia, muzyka z tego linku
16
Szczęścia szukaj blisko siebie, bo ono jest w drobnych, codziennych radościach…
14.06.2023Klasa 3a na zajęciach etyki poruszyła temat szczęścia. Miedzy innymi rozmawialiśmy na temat symboli szczęścia. Czterolistna koniczyna- to ona stała się głównym elementem pracy plastycznej. Do działań twórczych wykorzystaliśmy wydruki 3D- czterolistnej koniczyny i techniką frottage powstały piękne, różnorodne prace.
2
Wstęp do programowania
14.06.2023Klasa 3c na zajęciach z informatyki miała nietypowego gościa Robota(Laboratorium Przyszłości), który wprowadził uczniów w podstawy programowania. Zabawki edukacyjne zawierają podstawy programowania, wspierają również rozwój dzieci i młodzieży w nauce przedmiotów ścisłych. Rozwijają kompetencje przyszłości takie jak: kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów czy współpracy w grupie.
Duże liczby- na wesoło!
14.06.2023Klasa 3a poznawała duże liczby (większe od 1000). Za pomocą kolorowych kostek(LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI) wyrzucali cyfry a następnie układali największe i najmniejsze możliwe liczby. Trenowali zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych.
Zabawa z robotem
14.06.2023Zabawa z robotem 1c Tego dnia była super zabawa. Dzieci złożyły planszę. Zapoznały się z instrukcją obsługi robota i zaczęła się zabawa . Dzieci musiały zaprogramować drogę robota utrwalając pojęcia: w prawo, w lewo, w przód , w tył, itp.. Większość dzieci poprawnie wykonało zadanie ,a na pewno wszystkie dobrze się bawiły.
8
Motyle na łące
14.06.2023Motyle na łące 1c Dzieci opowiadały historyjkę obrazkową o motylku. Potem obejrzały motyla, jego budowę w programie Corinth 3D. Następnie dzieci wykorzystały modele motyli wydrukowane w drukarce 3D. Odrysowywały kształty i wycinały z kolorowego papieru. Potem naklejały na zieloną kartkę. Powstała piękna dekoracja klasy i dzieci dużo przy tym się nauczyły. Na zakończenie oglądały inne owady, które można spotkać na łące.
4
Zabawy z długopisem 3D
14.06.2023Zabawy z długopisem 3D klasy 1c Uczniowie zapoznali się na lekcji z długopisem 3D. Zaprojektowali obrazki i uczyli się używać długopisu. Pomysły były ciekawe i twórcze, dzieci zafascynowane. Już nie mogą się doczekać kolejnej lekcji z długopisem.
2
Patyczki konstrukcyjne
14.06.2023Patyczki konstrukcyjne 1c Uczniowie klasy 1c na lekcji wykorzystali patyczki konstrukcyjne, z których budowali figury geometryczne. W ten sposób utrwalili poznane pojęcia. Potem wymyślali własne geometryczne kompozycje. Bawili się przy tym bardzo dobrze i prześcigali się w pomysłach .
7
Diagramy
14.06.2023Informację z diagramów kołowych i słupkowych uczniowie klasy 7b już potrafią odczytywać. A gdyby tak samemu stworzyć własny diagram. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie zbierali informację o swoim zespole klasowym. Następnie przedstawiali je w postaci diagramów. Uczniowie wykonali wiele ciekawych diagramów. Podczas zajęć wykorzystano materiały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
10
Jak wyglądałyby figury przestrzenne gdyby były płaskie?
14.06.2023Jak wyglądałyby figury przestrzenne gdyby były płaskie? Na to pytanie odpowiadali uczniowie klasy 6a. Na zajęciach sprawdzali ile różnych siatek może mieć sześcian. Obliczali pole powierzchni różnych brył przestrzennych, czyli sprawdzali ile materiału jest potrzebne by skonstruować dana bryłę. Na zajęciach wykorzystano bryły Folding Geometria Shapes zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości
4
Gry historyczne
14.06.202313 czerwca uczniowie z klasy 8b mieli przyjemność uczestniczyć w Lekcji Nauka poprzez zabawę. Gry historyczne. Lekcja odbyła się w ramach projektu Laboratoria Przyszłości Młodzież do dyspozycji miała kostkę trójwymiarową kostkę do gry z wydrukowanymi datami wydarzeń historycznych. Zadaniem uczniów było rzucić kostką odczytać wylosowaną datę i zapisać na tablicy co w danym roku miało miejsce. Zajęcia były doskonałą formą powtórzenia wiadomości z lekcji historii w toku nauki w szkole podstawowej.
3
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.