Na lekcji języka angielskiego z drugą grupą klasy 7a przeprowadziliśmy lekcję z pomocą kostki wydrukowanej w 3D, na której były wypisane posiłki w języku angielskim.
Dzieci były podzielone na dwie grupy.
Każda z grup losowała posiłek, na który wypadło , uczniowie musieli podać produkty potrzebne do wykonania posiłku, za który mogli uzyskać 5 punktów.
Kiedy podali również jak się ten posiłek przyrządza mogli uzyskać kolejne 5 punktów.
Co razem dawało maksymalnie 10 punktów za każdy posiłek.
Dużo emocji i fajna zabawa :)
Kostka 3D na lekcji języka angielskiego
12.06.2023
Lekcja przyrody
31.05.2023Uczniowie klasy 2c za pomocą mikroskopu mieli możliwości bliższego zapoznania się z przyrodą. Roślina, która była przez uczniów dokładnie oglądana to mniszek lekarski. Największym zaskoczeniem dla uczniów było ujrzenie tych części rośliny, których nie możemy zobaczyć gołym okiem. Najczęściej oglądaną częścią mniszka był kwiat oraz dmuchawiec. Uczniowie również dojrzeli aparaty szparkowe w liściach oraz malutkie włoski. Kolejnym etapem obserwacji rośliny było obejrzenie jej w formie 3D za pomocą aplikacji Corinth3D. Uczniowie oglądali na ekranie kolejne elementy budowy mniszka od korzenia aż po kwiatostan.
7
Patyczki konstrukcyjne
31.05.2023Uczniowie klasy 2 c na lekcji matematyki konstruowali trójkąty i prostokąty zgodnie z podanymi warunkami. Odkrywali zasady tworzenia figur z patyczków. Zabawie nie było końca.
4
Części mowy – praca z kostką 3D
31.05.202330 maja uczniowie klasy 2c utrwalali wiadomości o częściach mowy. Szarą kostką wyrzucali cześć mowy, natomiast z wieży kostka określała liczbę wyrazów z danej kategorii. Uczniowie pracowali w swoich zeszytach, pozwoliło to im na indywidualne sprawdzenie swojej wiedzy.
2
Narodowe Święto Konstytucji 3 maja
13.06.202328 kwietnia odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również portrety i sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia.Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klas 7a, 7b, 5a pod opieką Wioletty Górczyńskiej, Karoliny Wojdy-Bugiewicz i Anny Jerzykiewicz przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Dekorację wykonała Małgorzata Kansik.
17
Kolorowe motyle kl. 1b
31.05.2023Klasa 1 b wykorzystała model motyla wydrukowany na drukarce 3 d na lekcji plastyki. Dzieci oglądały ilustracje motyli, opowiadały o kolorach i wyglądzie motyla. Następnie odrysowywały motyla od wydrukowanego szablonu. Nauczyciel zwracał uwagę na symetrie skrzydeł i objaśniał uczniom to pojęcie.
Cud nad Wisłą
31.05.2023W dniach 13-15 sierpnia 1920 roku na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej określana mianem "Cudu nad Wisłą". Operacja wojskowa stoczona w dniach 13-25 sierpnia 1920 roku pomiędzy oddziałami radzieckiej Armii Czerwonej a armią Wojska Polskiego, zgrupowanymi nad Wisłą rozegrana na przedpolu stolicy w Ossowie i Radzyminie była decydującym czynem zbrojnym wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921. Heroizm polskich żołnierzy i wola walki o niepodległość swojej ojczyzny, zablokowały ekspansję rewolucji komunistycznej na kraje Europy Zachodniej. Głównymi rozgrywającymi po stronie polskiej byli m.in Józef Piłsudski. Na lekcji z wykorzystaniem wydruku z drukarki 3d,zapoznaliśmy się z postacią Józefa Piłsudskiego. Omówiliśmy zasługi wielkiego bohatera dla naszej niepodległości.
Lekcja patriotyzmu
31.05.2023Pani Anita w przystępny i ciekawy sposób opowiedziała o trudnych czasach, kiedy nasza ojczyzna obecna była w sercach Polaków, a nie było jej na mapach kontynentu europejskiego. Na lekcji zaprezentowała też postać Józefa Piłsudskiego, oraz wyjaśniał uczniom, dlaczego 11 listopada jest jednym z najważniejszych dat w kalendarzu (imię naszej szkoły). Uczniowie wraz z nauczycielem szukali odpowiedzi na pytania takie jak: kim jest patriota, co to znaczy być patriotą w dzisiejszych czasach. Uczniowie zaprezentowali swoje wnioski, i uświadomili sobie, że dzięki poświęceniu naszych przodków m.in. Józefowi Piłsudskiemu duch polskości nie zaginął - dzięki nim możemy posługiwać się językiem polskim i być dumni z naszych symboli narodowych – flagi i godła.
W Egipcie faraonów
31.05.2023Na lekcji historii uczniowie po raz kolejny mieli okazję do spotkania z wydrukami 3D. Tym razem zajęcia dotyczyły Egiptu. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się: kim był faraon, dlaczego przed faraonem trzeba było padać na twarz, o czym decydował faraon, czym były piramidy, jak wyglądały hieroglify a nawet podjęli próbę pisania pismem starożytnych Egipcjan. Po ćwiczeniach posługiwania się hieroglifami nauczyciel uświadomił dzieciom , dlaczego powstało pismo i jak trudna to była umiejętność posługiwania się pismem starożytnych Egipcjan.
6
Na zamku średniowiecznym
31.05.2023Podczas lekcji historii uczniowie przenieśli się w czasie. Celem podróży były średniowieczne zamki. Uczniowie podczas zajęć: zapoznali się z warunkami życia na zamku średniowiecznym, ćwiczyli umiejętności współpracy w grupie, komunikowania się, doskonalili umiejętności analizy i interpretacji materiału ilustracyjnego oraz makiet wydrukowanych na szkolnej drukarce 3d. Oglądając zamki uczestnicy zajęć opisywali wygląd zamków rycerskich i omówili ich funkcje, opisywali miejsca w których były budowane zamki, wskazywali elementy obronne.
2
What time is it? Ćwiczymy podawanie czasu z kostką 3D.
26.05.2023Wszyscy lubią, kiedy zajęcia są dynamiczne, a uczniowie zaangażowani. Wydrukowana z użyciem technologii 3D kostka, oraz ulubiona gra w Hot Potato przychodzą na pomoc! Świetna możliwość aby powtórzyć i utrwalić słownictwo na takie tematy jak podawanie czasu oraz czynności dnia codziennego. Klasa 4 B, Ready, Steady, Go!
Figury i kąty
23.05.2023Klasa 3b utrwalała za pomocą zestawu Geolegs - badam figury i kąty, informacje na temat figur geometrycznych oraz kątów - ostrych, prostych i rozwartych. Uczniowie tworzyli figury o określonym rodzaju kątów, wyszukiwali i nazywali kąty figur, a także wykonywali zadania dotyczące obwód figur geometrycznych.
3
Zwierzęta – kreatywność z długopisami 3D
23.05.2023Na lekcjach z języka uczniowie poznawali nazwy zwierząt, uczyli się podstawowych zwrotów oraz pytań. Na zajęciach uczniowie wykorzystali długopisy 3D do tworzenia modeli. Ćwiczyli komunikację w język niemieckim poprzez opisywanie i identyfikację stworzonych przez siebie prac.
14
Zajęcia z rewalidacji
23.05.2023Zajęcia z rewalidacji:
- ćwiczyliśmy doskonalenie procesów poznawczych i logicznego myślenia,
- uczyliśmy się rozumieć innych.
Na zajęciach wykorzystaliśmy pomoce dydaktyczne wydrukowane na drukarce 3D w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
6
Zajęcia rozwijające sferę społeczną
23.05.2023Czy zajęcia rozwijające sferę społeczną zawsze muszą wyglądać tak samo? Oczywiście, że nie! Panie wraz ze swoimi uczniami połączyły siły. Chłopcy bardzo chętnie wspólnie angażowali się w zadania. Wykorzystywali przy tym wieżę z drukarki 3d. Na zmianę wymyślali nowe zasady rozwijając swoją kreatywność oraz używając wieży i kostki. Pomysły były przeróżne i zaskakujące nawet same nauczycielki! Podczas tej lekcji chłopcy uczyli się zdrowej rywalizacji oraz współdziałania. Byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć.
Kompetencje emocjonalno- społeczne
23.05.2023Zajęcia z wykorzystaniem gry planszowej, kart oraz kostki i wieży z naszej drukarki 3d. Podczas tej lekcji Mateusz rozwija swoje kompetencje emocjonalno- społeczne. Dodatkowo sam chętnie wprowadza zasady gry, wykorzystując swoją kreatywność i wieżę. Chłopiec chętnie korzystał z wydrukowanej nowości. Sprawiało mu to ogromną radość i dawało większą motywację do pracy.
Kompetencje emocjonalne
23.05.2023Zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalne nie muszą być nudne. Uczeń za pomocą buziek wydrukowanych w drukarce 3d chętnie i z dużym zaangażowaniem podejmuje zadania. Rozpoznaje i odwzorowuje emocje związane z różnymi sytuacjami. Jest to szczególnie dobra metoda na omawianie trudnych i niezrozumiałych uczuć pojawiających się w życiu każdego młodego i dojrzewającego człowieka.
Gady i płazy- zwierzęta szczególnie zagrożone
23.05.2023Uczniowie klas 3a w trakcie edukacji przyrodniczej zgłębiali temat: Gady i płazy- zwierzęta szczególnie zagrożone. Na zajęciach poznali środowisko ich życia i cechy charakterystyczne dla poszczególnych grup zwierząt. Dzięki modelom w programie Corinth3D (Laboratoria Przyszłości) uczniowie obejrzeli dokładnie budowę salamandry, żółwia i żaby. Został omówiony i pokazany cykl rozwojowy żaby. Podsumowaniem tematu przyrodniczego była lekcja plastyki. W trakcie, której każdy uczeń wykonał wybranego płaza lub gada.
1
Obwody
23.05.2023Na zajęciach z edukacji matematycznej klasa 3a miała okazję zbudować z klocków (Laboratoria Przyszłości) kolorowe figury geometryczne. Następnie za pomocą metrówki mierzyliśmy długość boków wielokątów i obliczaliśmy obwody figur.
Ułamki zwykłe
23.05.2023Pod koniec maja klasa 4 c na zajęciach z matematyki utrwalała zagadnienia związane z ułamkami zwykłymi. Klasa pracowała w parach, gdzie każda grupa dostała tajemnicze zestawy. W pudełku znajdował się zestaw magnetycznych kół i listew ułamkowych. Dzięki tym pomocom zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości czwartoklasiści mogli bawić się i utrwalać zagadnienia ułamków (od porównywania różnych ułamków ze sobą, przez skracanie i rozszerzanie ułamków, aż po dodawanie i odejmowanie ułamków).
1
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.