• Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
        nie przez to, kim jest, lecz przez to,
        czym dzieli się z innymi".
        Jan Paweł II

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów i rodziców na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka.

Bardzo chcemy, aby uczniowie w naszej szkole byli pełni pasji i zaangażowania, kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka.

Wolontariat stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy.

W naszej szkole od wielu lat wolontariusze upowszechniają ideę bezinteresownego niesienia pomocy innym. Działamy na rzecz domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, schronisk dla zwierząt i innych instytucji dobroczynnych.

Działalność ta uczy naszych uczniów otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności oraz wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję i empatię. Nasi wolontariusze mają również możliwość nauczenia się nie tylko zasad planowania i przygotowywania różnych akcji oraz pomagania potrzebującym, ale również  nauki dojrzałości.

************

Zbiórka darów dla Fundacji na Rzecz Kotów z Grochowa

W naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla Fundacji na Rzecz Kotów z Grochowa. Zbiórkę organizowały Karolina Wojda-Bugiewicz, Joanna Hołody i Anita Trawińska.
        Celem akcji było przede wszystkim zebranie rzeczy
        potrzebnych fundacji (w tym karmy, środków czystości, akcesoriów, koców) dla podopiecznych.
        Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę na potrzeby zwierząt.
        Zebrane dary zostały przekazane fundacji 22.10.2023r.
        Wszystkim dobroczyńcom - uczniom oraz rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy.

************