Light! Camera! Action! Korzystamy z kamery zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości i nagrywamy dramę. Dlaczego drama? W dramie jesteśmy aktywni, zaangażowani i twórczy! Mówiąc o czynności dnia codziennego i o uczuciach, uczniowie próbują naśladować intonację, gesty i język ciała drugiej osoby z pary, działając jak lustro. Świetna możliwość na powtórzenie czasu Present Simple i słownictwa z tematów uczuć i czynności dnia codziennego w ciekawy sposób. Na kolejnej lekcji oczywiście obejrzymy ten filmik i zobaczymy jak sobie poradziliśmy.
Tajemnice wulkanów
12.06.2023Erupcje wulkanów to jedne z najbardziej atrakcyjnych widokowo, najniebezpieczniejszych i najbardziej katastroficznych zjawisk na Ziemi. Uczniowie klas 4 wykorzystując modele 3D znajdujące się w programie Corinth3D obserwowali wulkan, zapoznali się z przekrojem stożka wulkanicznego oraz podstawowymi pojęciami dotyczącymi tematu. Po obejrzeniu modeli uczniowie poznawali narzędzia kształtów. Tworzyli własne stożki wulkaniczne wykorzystując krzywą, rysowanie odręczne, pola z objaśnieniami oraz zapoznali się z metodą grupowania elementów.
11
Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową i logiczne myślenie
13.06.2023Na zajęciach terapii pedagogicznej uczniowie klas trzecich doskonalili następujące umiejętności: usprawnianie analizy i syntezy wzrokowej, wzmocnienie i wydłużenie koncentracji, rozwój logicznego myślenia i wzbogacenie słownictwa. Do zajęć wykorzystano wydruki 3D: emotikonki oraz breloki z wyrazami.
Ćwiczenia usprawniające koordynacje wzrokowo-ruchową
13.06.2023Na zajęciach terapii pedagogicznej uczniowie klas trzecich doskonalili następujące umiejętności: usprawnianie koordynacji oko-ręka, wzmocnienie i wydłużenie koncentracji, stymulowanie sprawności analizatora wzrokowego oraz grafomotoryki. Do zajęć wykorzystano wydruki 3D emotikonki oraz szablon liścia.
Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową i logiczne myślenie
13.06.2023Na zajęciach terapii pedagogicznej uczniowie klas trzecich doskonalili następujące umiejętności: usprawnianie analizy i syntezy wzrokowej, wzmocnienie i wydłużenie koncentracji, rozwój logicznego myślenia i wzbogacenie słownictwa. Do zajęć wykorzystano wydruki 3D – popularną grę kółko-krzyżyk.
Znane i lubiane - konkurs
12.06.2023W naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu międzyszkolnego „Znane i lubiane”. W tym roku uczniowie klas I-III wykazali się znajomością lektury „Walenty i spółka” oraz tematyką zdrowego żywienia. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe oraz wydrukowane na drukarce 3D sowy (symbol mądrości).
1
Rozwijamy swoją twórczość kl.2a
12.06.2023Zadanie na dziś-narysuj co chcesz długopisem 3D. Nasza twórczość jest nieograniczona. Pomysły dzieci przechodzą najśmielsze oczekiwania. Zabawy i radości nie było końca. A efekty naszej pracy można podziwiać na zdjęciach.
22
Poznajemy owady kl.2a
12.06.2023Podczas zajęć przyrodniczych poznawaliśmy cechy charakterystyczne owadów. Następnie szczegółowo omówiliśmy budowę motyla przy wykorzystaniu Programu Corinth3D. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć motyla z każdej strony, przyjrzeć się jego budowie, wymienić się spostrzeżeniami. Kolejnym zadaniem była praca plastyczna, która polegała na narysowaniu motyla na kartce papieru. Motyle wyszły przepięknie.
5
Świece z wosku
12.06.2023Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych podczas których wykonali świece z wosku pszczelego dla swoich mam. Świece przyozdobili różnokolorowymi sercami wykonanymi długopisami 3D. Każde serce choć wykonane tym samym długopisem wyglądało inaczej. Wszystkie serca były wyjątkowe i niepowtarzalnie, bo zrobione z miłością.
21
Modele 3D w programie Corinth3D
12.06.2023Klasa 3b utrwalała widomości na temat rozwoju motyla. Uczniowie obejrzeli film ukazujący cykl rozwojowy motyli. Dzięki modelom w programie Corinth3D mogli dokładnie poznać budowę gąsienicy i motyla.
15
Mikroskop cyfrowy - obserwacje
12.06.2023Klasa 3b przy pomocy mikroskopu cyfrowego zapoznawała się z budową koniczyny. Uczniowie obserwowali kwiaty, liście, łodygi i korzenie. Określali ich kształt, kolor, fakturę. Dzięki możliwości skorzystania z mikroskopu przez każdego ucznia, dzieci były bardzo zmotywowane do obserwacji i odnalezienia w roślinie jeszcze nie zaobserwowanych szczegółów.
16
Wiersze związane z morzem
12.06.2023W czasie trwania Zielonej Szkoły klasa 6b miała za zadanie napisać wiersze związane z morzem. Spośród wszystkich prac wybraliśmy dwie najlepsze. Następnie wykonaliśmy zdjęcia wierszy z modelami, z drukarki 3d, nawiązującymi do tematu.
Nasze Dziedzictwo kulturowe
12.06.20236 czerwca, w ramach projektu Laboratoria Przyszłości nauczyciel historii- Artur Bąk oraz nauczyciel bibliotekarz-Barbara Nalepa przeprowadzili lekcje na temat. Nasze Dziedzictwo kulturowe. W zajęciach wzięła udział klasa 8c. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wizualicje zamków w Wieliczce, Kolonii oraz Malborku w technologii 3D. Ponadto korzystając z albumów naszej biblioteki wyszukiwali na słynniejsze zabytki architektoniczne Naszej Ojczyzny. Zajęcia były miłym podsumowaniem nauki historii w klasie 8
9
Afryka Kazika
12.06.2023Klasa 3a pod koniec maja omawiała książkę Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”. Na wstępie uzupełniliśmy metryczkę, układaliśmy plan wydarzeń lektury, rozwiązywaliśmy krzyżówki i wykreślanki tematyczne. Poszerzyliśmy też wiedzę na temat przyrody kontynentu na który wybrał się bohater książki. Następnie wykorzystując sprzęt z Laboratoriów Przyszłości dzięki VR-om udaliśmy się na wyprawę do Afryki, gdzie ujrzeliśmy piękne widoki gorącego kontynentu, a także byliśmy blisko afrykańskich, dzikich zwierząt.
Kostka 3D na lekcji języka angielskiego
12.06.2023Na lekcji języka angielskiego z drugą grupą klasy 7a przeprowadziliśmy lekcję z pomocą kostki wydrukowanej w 3D, na której były wypisane posiłki w języku angielskim.
Dzieci były podzielone na dwie grupy.
Każda z grup losowała posiłek, na który wypadło , uczniowie musieli podać produkty potrzebne do wykonania posiłku, za który mogli uzyskać 5 punktów.
Kiedy podali również jak się ten posiłek przyrządza mogli uzyskać kolejne 5 punktów.
Co razem dawało maksymalnie 10 punktów za każdy posiłek.
Dużo emocji i fajna zabawa :)
Lekcja przyrody
31.05.2023Uczniowie klasy 2c za pomocą mikroskopu mieli możliwości bliższego zapoznania się z przyrodą. Roślina, która była przez uczniów dokładnie oglądana to mniszek lekarski. Największym zaskoczeniem dla uczniów było ujrzenie tych części rośliny, których nie możemy zobaczyć gołym okiem. Najczęściej oglądaną częścią mniszka był kwiat oraz dmuchawiec. Uczniowie również dojrzeli aparaty szparkowe w liściach oraz malutkie włoski. Kolejnym etapem obserwacji rośliny było obejrzenie jej w formie 3D za pomocą aplikacji Corinth3D. Uczniowie oglądali na ekranie kolejne elementy budowy mniszka od korzenia aż po kwiatostan.
7
Patyczki konstrukcyjne
31.05.2023Uczniowie klasy 2 c na lekcji matematyki konstruowali trójkąty i prostokąty zgodnie z podanymi warunkami. Odkrywali zasady tworzenia figur z patyczków. Zabawie nie było końca.
4
Części mowy – praca z kostką 3D
31.05.202330 maja uczniowie klasy 2c utrwalali wiadomości o częściach mowy. Szarą kostką wyrzucali cześć mowy, natomiast z wieży kostka określała liczbę wyrazów z danej kategorii. Uczniowie pracowali w swoich zeszytach, pozwoliło to im na indywidualne sprawdzenie swojej wiedzy.
2
Narodowe Święto Konstytucji 3 maja
13.06.202328 kwietnia odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również portrety i sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia.Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klas 7a, 7b, 5a pod opieką Wioletty Górczyńskiej, Karoliny Wojdy-Bugiewicz i Anny Jerzykiewicz przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Dekorację wykonała Małgorzata Kansik.
17
Kolorowe motyle kl. 1b
31.05.2023Klasa 1 b wykorzystała model motyla wydrukowany na drukarce 3 d na lekcji plastyki. Dzieci oglądały ilustracje motyli, opowiadały o kolorach i wyglądzie motyla. Następnie odrysowywały motyla od wydrukowanego szablonu. Nauczyciel zwracał uwagę na symetrie skrzydeł i objaśniał uczniom to pojęcie.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.