• "Podziel się sercem" - konkurs

     07.03.2023

     W lutym biblioteka szkolna zorganizowała konkurs walentynkowy dla klas 1-8 pod hasłem "Podziel się sercem". Wpłynęło dużo pięknych prac, spośród których jury wyłoniło  zwycięzców na dwóch poziomach: klas 1-3 oraz 4-8. Dziękujemy za udział, laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

    • Akcja Żonkile

     10.02.2023

     Nasza szkoła włącza się w akcję społeczno–edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.

     Dlaczego żonkile?

     Marek Edelman, jeden z przywódców Powstania, co roku składał w miejscach pamięci związanych z zagładą Żydów bukiet żółtych żonkili. Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania.

    • Apel podsumowujący I semestr

     06.02.2023

     6 lutego to w naszej szkole dzień podsumowań. Tego dnia odbył się apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2022/2023, idealny moment na nagrodzenie pracy i wyciągnięcie wniosków do dalszych działań. Wychodząc z tego założenia Samorząd Uczniowski postanowił dokonać podsumowania wyników nauczania poszczególnych klas i nagrodzić uczniów , którzy włożyli najwięcej trudu i wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w naukę. Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy od września do stycznia reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

     Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy sukcesów w II semestrze!

    • Wydruki 3d - ciąg dalszy

     21.03.2023

     Wykorzystanie drukarki 3D podczas zajęć lekcyjnych, pozwala na uatrakcyjnienie zajęć poprzez kreatywne podejście do nauki. Zastosowanie drukarki 3D wraz z wszystkimi jej możliwościami efektywniej przygotuje uczniów do projektowania oprogramowania 3D oraz udoskonali inteligencję przestrzenną, kompetencje cyfrowe oraz innowacyjne myślenie. Wykorzystanie technologii druku 3D w procesie nauczania daje szansę na wykorzystanie metody projektowej zwiększając atrakcyjność prowadzonych zajęć lekcyjnych. Drukarka 3D umożliwia poprowadzenia niestandardowych zajęć, które utrwalą się w pamięci uczniów, a tym samym proces nauki jest efektywniejszy.

     Za nami kolejne wydruki 3d, z wykorzystaniem drukarki BanachSchool3D zakupionej w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

     Dzięki zastosowaniu takiego narzędzia uczniowie podczas lekcji mogli wydrukować trójwymiarowe przedmioty, tym razem pionki szachowe oraz model kwiatu lilii wodnej, złożonego z trzech elementów, wydrukowany z użyciem kilku kolorów materiału.

     Uczniowie  korzystali z gotowych bibliotek modeli 3d, dokonali wyboru projektu oraz śledzili etapy wydruku.

     Podczas zajęć poznali budowę, sposób działania oraz zasady bezpiecznego korzystania z drukarki 3D, mieli możliwość wymiany materiału drukującego, w celu dokonania wydruku w kilku kolorach.

    • Mobilny mikroskop cyfrowy

     03.02.2023

     Uczniowie naszej szkoły poznali budowę i zasady pracy z  mikroskopem cyfrowym zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Na lekcji wykorzystano mikroskop cyfrowy, dzięki któremu uczniowie mogli obejrzeć liść „żelaznej rośliny” (zamiokulkas zamiolistny), ligustru zimozielonego, ostrokrzewu, cyprysu, tui, bluszczu pospolitego, kwiatu grudniaka czy jaj straszyka diabelskiego. Uczniowie dodatkowo samodzielnie oglądali przygotowane przez siebie preparaty: włosy, kredki, linie papilarne, nitki oraz tkaniny.  Wszystko co im przyszło do głowy można było zobaczyć w powiększeniu. Nowoczesny sprzęt pozwolił uczestnikom obejrzeć obrazy na monitorze oraz na rzutniku, ale także zrobić zdjęcia oraz nagrać filmy.   

    • Spotkanie autorskie

     18.01.2023

     W środę 18.01.2023 gościem w naszej bibliotece był pan Marcin Kozioł, pisarz dla dzieci i młodzieży.

     Pan Marcin spotkał się najpierw z czytelnikami z klas 2b i 2c i przybliżył uczniom postać Wombata, bohatera nagradzanej serii o Wombacie Maksymilianie (Nagroda Magellana dla najlepszej książka podróżniczej dla dzieci roku).

     Drugie spotkanie przeznaczone było dla starszych odbiorców i dotyczyło lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” („Złota Dwudziestka” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”.

     Uczniowie mieli okazję porozmawiać z pisarzem, zadać różne pytania oraz otrzymać pamiątkowe autografy.

    • Wpólne kolędowanie

     22.12.2022

     Wspólne śpiewanie raduje i łączy, a to przecież stanowi istotę świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój zapanował w naszej szkole 22 grudnia, kiedy spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Pani Anna Jerzykiewicz, która przygotowała zestaw kolęd oraz ciekawe informacje dotyczące każdej z nich. Towarzyszył jej Chór SP271 Fermata, który zaprezentował krótki występ. Niektórzy słuchali z zaciekawieniem, inni niecierpliwili się, chcąc śpiewać. Wspólne kolędowanie uczniów i nauczycieli było dla wszystkich niezwykłym i pięknym doświadczeniem.

     Wspólne kolędowanie

    • Świąteczna choinka

     20.12.2022

     Szkolna świąteczna choinka rozbłysnęła światełkami i wydrukowanymi ozdobami. Drukarka  3D to narzędzie o szczególnym znaczeniu w edukacji, gdyż łączy przyjemne z pożytecznym – bawi i uczy. Druk może trwać od kilku minut do kilku godzin, a nawet dni- wszystko zależy od rozmiarów przedmiotów, które chcemy wydrukować. Chociaż dzieci uwielbiają, gdy na choince wiszą cukierki i pierniki, to i dzisiejsze cudeńka były dla całej społeczności szkolnej nauką, zabawą i wyjątkową przygodą w jednym...  Na zajęciach Informatyki w ramach programu Laboratoria Przyszłości drukowaliśmy ozdoby świąteczne.. Na naszej choince pojawiły się bombki, pierniczki, choinki, Mikołaje oraz aniołek, którego wydruk trwał najdłużej.

    • Lekcja fizyki z nowymi pomocami dydaktycznymi

     21.12.2022

     Fizyka niewątpliwie ma zastosowanie w codziennym życiu i bez niej nie byłoby wielu zdobyczy współczesnej cywilizacji. Dlatego na lekcjach nie może zabraknąć takich elementów, dzięki którym uczniowie mogą zrozumieć materiał. W grudniu uczniowie klas 8 uczestniczyli w zajęciach, podczas których wykorzystano sprzęt dostarczony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości-zestawy „Magnetyzm-zestaw do pokazowych ćwiczeń” zawierające m.in. magnesy sztabkowe, podkowiaste, igły magnetyczne, próbki minerału-magnetytu, magnesy ferrytowe pierścieniowe i kwadratowe oraz magnetyczne pręty chromowane. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z oddziaływaniem magnesów. Podczas zajęć uczniowie wykorzystując dostarczony sprzęt nazywali bieguny magnesów stałych i opisywali oddziaływanie między nimi.

    • Lekcja chemii z nowymi pomocami dydaktycznymi

     21.12.2022

     Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli możliwość pracy w nowymi pomocami dydaktycznymi zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczestnicy zajęć budowali w ranach tematu masa atomowe i masa cząsteczkowa związki chemiczne. Wykorzystali zestaw do budowy cząsteczek i związków z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej. Zestaw pozwala na budowanie zarówno prostych, jak i złożonych struktur molekularnych. U nas nie ma nudy, tu uczniowie rozwijają się,  poszerzają swoje wiadomości i umiejętności.

    • Szkolny kiermasz wypieków

     20.12.2022

     12 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków. Przeprowadzenie tej akcji było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców, którzy przygotowali pyszne słodkości do naszej kawiarenki. Charytatywny kiermasz spotkał się z dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło amatorów babeczek, ciast, pierników i innych wypieków. Środki zebraneze sprzedaży słodkości zostały przekazane na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemyza zaangażowanie i udział w akcji.

  • Nagłówek

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

   Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.